کد خبر: 623162 A

مجید ملانوروزی:

مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی گفت: میانگین قیمت آثار، حدود ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده؛ اما بعضی‌ها تا ۱۰ میلیارد دلار هم تخمین زده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نشست خبری تشریح بازسازی موزه هنرهای موزه معاصر که امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه برگزار شد؛ مجید ملانوروزی درخصوص ارزش گنجینه‌ی موزه‌ی هنرهای معاصر گفت: ‌قیمت آثار همیشه در دنیا متغیر است. گاهی قیمت یک آثار بالاست و گاهی می‌آید پایین. اما معمولاً برای بیمه‌ی آثارمان، گاهی کارهای خارجی را از کریستیز قیمت می‌کنیم. بسیاری از کارهای ایرانی هم در همین سال‌ها ۱۰ برابر شده است. میانگین قیمت آثار، حدود ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده؛ اما بعضی‌ها تا ۱۰ میلیارد دلار هم تخمین زده‌اند.

مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی افزود: این موزه شرایط نمایش ۱۰۰ تا ۱۵۰ اثر بیشتر ندارد. این در حالی است که ما بیش از ۳۰۰۰ اثر داریم که جای نمایش دائمی این‌ها به‌طور یک‌جا وجود ندارد. اما سعی شده که در این سال‌ها، تقریباً همه‌ی گنجینه به جز چند اثری که غیرقابل نمایش است، دیده شود.

او درخصوص اسناد موزه اظهار داشت: تمام اسناد موزه در حال دیجیتال شدن هستند تا از بین نروند. تا سه چهار سال قبل سندِ ۱۴ تا از آثار دستِ یک معمار یهودی بود که سرانجام پس گرفتیم. هم‌چنین در سال ۹۴ ما ۱۴ اثر را از آمریکا به نام موزه هنرهای معاصر باز پس گرفتیم وحال همه اسناد موجود است.

مجید ملانوروزی گنجینه‌ی موزه‌ی هنرهای معاصر تهران قیمت گنجینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر