کد خبر: 623147 A

براساس تفاهم‌نامه منعقد شده، میزبانی اصفهان در جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان دائمی شد.

به گزارش ایلنا، مراسم امضای تفاهم‌نامه برگزاری جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان میان محمدمهدی حیدریان (رئیس سازمان سینمایی) و قدرت الله نوروزی (شهردار اصفهان) در سالن تشریفات سازمان سینمایی برگزار شد.

در این جلسه همچنین تفاهم‌نامه الحاقیه بین شهردار اصفهان و علیرضا تابش (مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی) مبادله شد که براساس آن تاریخ برگزاری سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان 8 تا 14 شهریور سالجاری تعیین شد.

بنابر این گزارش رئیس سازمان سینمایی در سخنانی ضمن ابراز رضایت و خرسندی از برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در "اصفهان" گفت: جشنواره‌های مهم جهان را به نام شهر می‌شناسند و برگزاری این جشنواره‌ها در شهرهای دیگر منطقی ندارد مگر به دلایلی خیلی خاص که امیدواریم اتفاق نیفتد.

این مدیر ادامه داد: جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان باید به عنوان سرمایه اصفهان جا بیفتد و از این بابت ما نیاز به ثبات و آرامش و اعتماد داریم و انشاالله بتوانیم  سال به سال جشنواره را باشکوهتر برگزار و اصفهان را  علاوه بر محل دائمی برگزاری جشنواره، به عنوان پایگاه تولید محصولات سینمایی معرفی کنیم و با همین رویکرد این توافق دائمی شد.

محمدمهدی حیدریان افزود: انشاالله در این دوره با حمایت شهرداری اصفهان در  یک هم‌افزایی مناسب در حوزه فیلم و فیلمسازی کودک بتوانیم پایگاه جشنوار فیلم کودک و نوجوان را در اصفهان حفظ کنیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه با اعلام اینکه ما به واسطه سینما به دولت تعهد و برنامه داده‌ایم که ارزآور باشیم، خاطرنشان کرد : از امسال باید سینمای ایران را با شتاب در عرصه بین الملل صاحب بازار کنیم و فیلم‌هایی با مخاطب کودک و نوجوان خصوصا انیمیشن  از عرصه‌های مهم دراین زمینه است؛ هر اقدام در حوزه سینمای کودک باید با نشانه‌گیری بین‌المللی باشد و ما از این رویکرد حمایت می‌کنیم.

در این جلسه، قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان نیز طی سخنانی با تاکید بر نگاه فرهنگی و متفاوت نسبت به دوره‌های قبلی جشنواره گفت: نگاه ما به جشنواره کودک به عنوان یکی از موارد مهمی که درنظر داشتیم این است که همیشه در اصفهان بماند و هر سال بهتر از قبل برگزار شود.

وی با تاکید بر حل مشکلات گذشته که باعث کدورت وحتی ایجاد شایعات منفی می‌شد، ادامه داد: دیون شهرداری بابت بدهی‌های گذشته پرداخت شد و انشاالله طرفین به تعهدات خود عمل کنند.

شهردار اصفهان ضمن درخواست حمایت و نگاه ویژه به  هنرمندان اصفهانی در جشنواره فیلم های کودک و نوجوان  ابراز امیدواری کرد با امضای این توافقنامه شاهد اجرای دقیق برنامه‌ها بدون هیچ مانع و خللی باشیم.

در ابتدای این جلسه "علیرضا رضاداد" مشاور ارشد سازمان سینمایی و دبیر جشنواره فیلمهای کودک و نوجوان ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره سی‌ام و توفیقات به دست آمده و اقدامات و مذاکراتی که منجر به ایجاد انعقاد این تفاهم نامه دائمی شد، اظهار امیدواری کرد با رویکرد آینده نگری مثبت و هماهنگ که در مدیریت فعلی بین برگزارکنندگان وجود دارد در این سال و سالهای آتی جشنواره در اصفهان پایدار و بی‌هیچ مشکلی برگزار شود.

در این نشست "محمدعلی انصاری" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، "مرتضی تهرانی" معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان "محمد عیدی" معاون فرهنگی، اجتماعی و ورزش شهرداری اصفهان، "ایمان حجتی" مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اصفهان، "سعید رجبی فروتن" مدیرکل حوزه ریاست سازمان سینمایی،  "حبیب ایل بیگی" قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و "مسعود نجفی" مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی به همراه  "عزت الله علیزاده" ،"احد میکائیل زاده" و "فرزاد اژدری" از مدیران این جشنواره حضور داشتند.

مقررات سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

اصفهان میزبان دائمی جشنواره فیلم کودک و نوجوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر