کد خبر: 622669 A

سه کتاب از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.

به گزاش خبرنگار ایلنا، سه کتاب از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» به نام‌های «مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها»، «کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» و «ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» به تازگی توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.

مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها

کتاب «مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» نشر آفتابکاران منتشر شده است.

این کتاب 5 مصاحبه با لوترکینگ از 1957 تا 1968 یعنی از نخستین حضور تلویزیونی تا آخرین مصاحبه درست ده روز پیش از ترورش را که در نشریات و مجلاتی مثل «ابونی» و برنامه تلویزیونی دهن باز یا شصت‌وهشتمین اجلاس سالانه گردهمایی خاخام‌ها انجام شده است، شامل می‌شود. «سیاهپوست نوین»، «توصیه‌ای برای زندگی»، «آیا تبعیض با تفکیک‌زدایی برابر است؟»، «چه کسی به نیابت از سیاهان سخن می‌گوید؟» و «گفت‌وگو با مارتین لوترکینگ» سرفصل‌های این کتاب هستند.

پشت جلد کتاب نیز می‌خوانیم:

«این مجموعه شامل مصاحبه‌ها و گفت‌وگوهای مارتین لوترکینگ (جونیور) در طول زندگی حرفه‌ای‌اش، از نخستین حضور تلویزیونی تا آخرین مصاحبه دقیق و موشکافانه، درست ده روز پیش از ترورش به همراه برخی مطالب ارزنده ازجمله توصیه‌های کم و بیش فراموش‌شده وی در رابطه با حقوق شهروندی در ستون مجله آبنوس می‌شود. پاسخ‌های ژرف دکتر کینگ به موضوعاتی همچون سایه طولانی و دیرین برده‌داری، نقش سفیدپوست‌های آمریکا در دستیابی به تساوی نژادی و حمله به شهروندان سیاهپوست صلح‌طلب می‌پردازد که مستقیما جهان ما را خطاب قرار می‌دهد، جهانی که دکتر کینگ در شکل‌گیری‌اش کمک کرد اما زودتر از آن‌که ببیندش از این جهان رخ بربست.»

کتاب «مارتین لوترکینگ؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده در 141 صفحه و به قیمت 11۰۰۰ تومان توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.

ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها

کتاب «ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده از مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» نشر آفتابکاران منتشر شده است.

این کتاب 4 مصاحبه با لوترکینگ از 2010 تا 2012 را که توسط سام ولر در کنفرانس سالانه سن‌دیگو یا دانشگاه پزشکی وسترن انجام شده است، شامل می‌شود. «اسلحه لیزری، ربات و موشک: تاثیر ردی‌بردی بر آینده»، «معمار آثاری و سایر مقاله‌‌ها»، «دمای اشتعال کتاب» و «آخرین گفت‌وگو» سرفصل‌های این کتاب هستند.

پشت جلد کتاب نیز می‌خوانیم:

«ری بردبری با ذکاوت و اشتیاق در مجموعه گفت‌وگویی، شامل آخرین مصاحبه‌ای که با زندگینامه‌نویسش دارد به عنوان محبوب‌ترین و موثرترین نویسنده آمریکا از ادبیات، سفرهای فضایی، معماری و میراثش سخن می‌گوید.»

کتاب «ری بردبری؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه سولماز دولت‌زاده در 128 صفحه و به قیمت 10000 تومان توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.

کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها

کتاب «کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه حسین کربلایی‌طاهر (شاهین) مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان» نشر آفتابکاران منتشر شده است.

این کتاب 6 مصاحبه با وانگات از 1977 تا 2007 را که در نشریاتی مثل ژاریس ریوی‌‌یو، استاپ اسمایلینگ، این دیز تایمز آنلاین و ... منتشر شده است، شامل می‌شود. «کورت وانِگات، هنر داستانسرایی»، «برای دوست داشتن، چیزی بیش از مرگ باید وجود داشته باشد»، «نمایش جو و کورت»، «مالیخولیای پایان همه‌چیز»، «آقای وانِگات، خدا بیامرزدت» و «آخرین گفت‌وگو» بخش‌های مختلف این کتاب هستند.

پشت جلد کتاب نیز می‌خوانیم:

«یکی از بت‌شکن‌های بزرگ آمریکا به تفصیل راجع به سیاست، جنگ، کتاب و نویسندگی در مجموعه‌ای از گفت‌وگوها، ازجمله آخرین گفت‌وگوی منتشرشده‌اش، صحبت می‌کند.»

کتاب «کورت وانگات؛ آخرین مصاحبه و سایر گفت‌وگو‌ها» با ترجمه حسین کربلایی‌طاهر (شاهین) در 158 صفحه و به قیمت 12000 تومان توسط نشر آفتابکاران منتشر شده است.

نشر آفتاب‌کاران مجموعه «گفت‌وگو با مشاهیر جهان»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر