کد خبر: 619609 A

آرش هژیرآزاد و یگانه حسینى‌نیا که چندی پیش آلبوم «تهران-مریخ» را روانه بازار کردند در تالار رودکی روی صحنه می‌روند.

به گزارش ایلنا، آرش هژیرآزاد و یگانه حسینى‌نیا که چندی پیش آلبوم «تهران-مریخ» را با نگاهی به کهکشان‌ها و جهان هستی منتشر کردند؛ چندی است مشغول انجام پروژه الکتروآکوستیک خود هستند. آنها در دومین دوره اجراهای «موسیقی تجربه» علاوه بر اجرای آلبوم، از پروژه جدیدشان نیز رونمایی می‌کنند.

آرش هژیرآزاد درباه این اجرا گفت: ما تمام تلاش‌مان را کردیم که پروسه ضبط آلبوم «تهران مریخ» را به اجراى زنده نزدیک کنیم تا شنونده تا جای ممکن با یک اثر زنده و طبیعی مواجه شود اما به هر حال شنیدن موسیقى ضبط شده هیچ وقت حال و هواى یک اجراى زنده را نخواهد داشت و از این بابت  هیجان ز‌ده‌ایم که  این بار می‌توانیم این قطعات را بى‌واسطه و مستقیم با مخاطب در میان بگذاریم.

او افزود: در این اجرا علاوه بر قطعات آکوستیک پیانو و ویلن که در آلبوم ضبط شده بود، قطعات جدیدترى را که با همراهى موسیقى الکترونیک کار کردیم اجرا خواهیم کرد. این قطعات جدید از علاقه هر دو ما به ارتباط موسیقى اکوستیک و ریشه‌دار، با امکانات جدید موسیقى مدرن و الکترونیک نشات می‌گیرد و درواقع یک نوع پل ارتباطى است براى اینکه با موسیقى‌ سازى با نگاه امروزى‌تر برخورد کرد.

 این نوازنده پیانو ادامه داد: هدف ما این است که ابتدا بازخورد آن را به طور مستقیم در مخاطبین ببینیم و شاید بتوان گفت این بار مسیر ضبط قطعات بعدى خود را برعکس در پیش بگیریم. آخر دغدغه ما شناساندن موسیقى سازى و بدون خواننده بوده و هست و امید داریم که در این راه  موفق باشیم.

«تهران-مریخ» 10قطعه برای ویولن و پیانو است که ماهیت تمام قطعات المان‌هایی هستند که در علم ستاره‌شناسی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفته‌اند. فضای آزاد موسیقی این قطعات، کاملا ملهم از فضای موسیقی کلاسیک است اما شاید نتوان آن را در دسته‌بندی موسیقی کلاسیک قرار داد.

تازه‌ترین اجرای گروه موسیقی دوئت لیرا روز پنجشنبه 20 اردیبهشت از ساعت 21:30  در قالب سلسله اجراهای «موسیقی تجربه» در تالار رودکى تهران روی صحنه می‌رود و بلیت‌فروشی این رویداد نیز از طریق سایت تیوال انجام می‌گیرد.

تالار رودکی گروه موسیقی دوئت لیرا آلبوم «تهران- مریخ»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر