کد خبر: 618414 A

نمایشگاه آثار کاریکاتور (کارتون‌های) هادی اشرفی از ۱۴ تا ۱۹ اردیبهشت در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه آثار کاریکاتور (کارتون‌های) هادی اشرفی جمعه 14 اردیبهشت ساعت 17 در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود.

هادی اشرفی درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: پس از بازگشتم به ایران٬ دومین بار است که کاریکاتورهایم را در ایران در معرض دید عموم می گذارم. در این نمایشگاه قصد داشتم که به مناسبت پنجاهمین سال فعالیت حرفه ای ام در مطبوعات داخلی و خارجی ۵۰ اثر را به نمایش بگذارم٬ اما به دلیل فضای بزرگ گالری تابستان ۶۰ اثر به نمایش گذاشته می شود.

او افزود: تمام کاریکاتورهای این مجموعه را در دو سال اخیر خلق کرده ام و این کاریکاتورهای سیاه به نوعی روایتی از زندگی انسان مدرن و ناملایماتی است که درک می کند.

هادی اشرفی متولد سال 1327 در شازند اراک است. او پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی، در دوران دبیرستان به روزنامه «توفیق» رفت و با فضای حرفه‌ای طراحی و کاریکتور آشنا شد. اشرفی از فارغ‌التحصیلان دانشکده هنرهای دراماتیک رشته‌ نمایشنامه‌نویسی و سناریونویسی است. او در فرهنگسرای نیاوران به‌عنوان طراح و گرافیست کار کرده و مدتی به‌عنوان کارشناس هنر در مرکز هنرهای نمایشی فعالیت کرده است. طرح‌های او در پنج دهه‌ اخیر در بسیاری از روزنامه‌ها و نشریات منتشر شده است.

اشرفی از سال 1365 برای ادامه تحصیل به بلژیک رفت و ضمن گذراندن دوره‌های طراحی در آکادمی هنرهای زیبای بروکسل به فعالیت‌هایش نیز ادامه داد.

او تاکنون آثارش را در۱۵  نمایشگاه انفرادی در بلژیک و در بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی در بلژیک٬ سوئیس و کانادا در معرض دید مخاطبان گذاشته است.

نمایشگاه کاریکاتورهادی اشرفی از ۱۴ تا ۱۹ اردیبهشت در گالری تابستان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

هادی اشرفی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر