کد خبر: 618345 A

معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: امیدوارم امسال بیش از چهار میلیون بازدیدکننده از نمایشگاه داشته باشیم و روزی برسد که کل جمعیت ایران از نمایشگاه کتاب تهران دیدن کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم افتتاحیه سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران صبح امروز سه شنبه یازدهم اردیبهشت ماه با حضور مدیران ارشاد اهالی نشر و جمعی از میهمانان خارجی برگزار شد.

محسن جوادی (معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در این مراسم با مبارک خواندن تقارن آغاز به کار نمایشگاه کتاب تا نیمه شعبان در 4 سالگی جمهوری اسلامی گفت: ایران سرزمین کتاب و شعر است و مردم ما اهل شعر و ادب هستند. کتاب و شعر یعنی دانایی و عشق. امیدوارم با استقبال از نمایشگاه میراث سرزمین‌مان را صیانت کنیم و دوباره نام ایران با کتاب و شعر در حافظه تاریخی جهان ماندگار شود. امیدوارم امسال بیش از چهار میلیون بازدیدکننده از نمایشگاه داشته باشیم و روزی برسد که کل جمعیت ایران از نمایشگاه کتاب تهران دیدن کنند.

یحیی دهقانی (معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران) نیز با اشاره به بازگشت نمایشگاه به مصلی گفت: دو سال پیش با انتخاب صنف و به انگیزه یافتن مکانی دائم برای نمایشگاه به شهر آفتاب رفتیم ولی انتظارات ما برآورده نشد و امسال مجدد به درخواست خودِ ناشران به مصلی بازگشتیم. در بازدید اولیه برای بازگشت مجدد مصلی به نظر آماده نمی‌آمد اما با همکاری خوب مدیران این مصلی و شهرداری و دیگر مجموعه‌ها کارها خوب پیش رفته است. البته اگر بگویم کارها تمام و کمال تمام شده اغراق کردم ولی امیدوارم همکاری‌ها در نمایشگاه ادامه پیدا کند.

او در پایان گفت: از 15 کمیته نمایشگاه هفت کمیته به صنف نشر واگذار شده و ناشران در دیگر کمیته‌ها نیز نماینده دارند که امیدواریم با این همت وزارت ارشاد این واسپاری‌ها حقیقی‌تر و کامل‌تر شود و ما به سرعت اجرای برگزاری نمایشگاه را کاملا در دست بگیریم. امسال صنف متولی امر تبلیغات نیز شده و امیدواریم بتوانیم تامین بخشی از هزینه ها را برآورده کنیم که می‌تواند نویدی برای نمایشگاه مستقل از دولت باشد. امیدواریم با همکاری صنف و اعضای برنامه‌ریزی نمایشگاه خوبی داشته باشیم.

در پایان مراسم از ناشران برگزیده سال 96 تقدیر شد.

بر این اساس در بخش بزرگسال نشر خصوصی تهران انتشارات سفیر اردهال و نشر نی مشترکا برگزیده معرفی شدند و انتشارات کتابستان معرفت و شهید کاظمی نیز به‌عنوان ناشر برتر خصوصی شهرستان معرفی شدند. انتشارات سوره مهر نیز عنوان ناشر بزرگسال غیردولتی برگزیده را از آن خود کرد. در بخش کودک و نوجوان نیز ناشران قدیانی و افق از بخش خصوصی تهران برگزیده شناخته شدند و انتشارات فنی ایران شایسته تقدیر معرفی شد. از شهرستان نیز ناشر کودک براق برگزیده اعلام شد و انتشارات مدرسه نیز ناشر کودک غیرخصوصی برگزیده معرفی شد. انتشارات شهرستان ادب، کتاب جمکران و کتابک نیز ناشران برگزیده در بخش جنبی بودند.

نمایشگاه کتاب تهران معرفی ناشران برگزیده نمایشگاه کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر