کد خبر: 618330 A

165 اثر در مرحله اول دیده شده است که 37 نمایش به مرحله نهایی راه یافتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری پانزدهمین جشن شب بازیگر خانه تئاتر با حضور بهزاد فراهانی (دبیر جشن)، سروش طاهری (مسئول هیات داوران)، پرستو کرمی (کارگردان) و مسعود رحیم پور (مدیر اجرایی این جشن) در محل خانه تئاتر برگزار شد.

در مراسم شب بازیگر، خانه تئاتر و صندوق هنرمندان پیشکسوت از پنج نفر جداگانه تقدیر می‌کنند که این افراد شامل محمدعلی کشاورز، نصرت الله وحدت، شهلا ریاحی، پری امیر حمزه و بهزاد فراهانی هستند.

در این نشست بهزاد فراهانی (دبیر جشن) با اشاره به تقدیرها و بزرگداشت‌های این شب، گفت: کبری ملکی از سنندج، سید محمد رییس‌زاده زیاوری که بالای ۹۰ سال سن دارد از تئاتر گیلان و همچنین محمد مطیع از تئاتر تهران در این جشن تقدیر می‌شوند.

فراهانی ادامه داد: هنرمند دیگری که از او تقدیر خواهد شد، فهیمه رحیم‌نیا (همسر بهزاد فراهانی) است که این تقدیر با اصرار انجمن بازیگران و اینکه دیگر نوبت تقدیر از این هنرمند است، انجام خواهد شد.

پرستو کرمی (کارگردان این جشن و از اعضای انجمن بازیگران) در این نشست خبر داد: پانزدهمین جشن شب بازیگر از ساعت ۱۷ روز شنبه (۱۵ اردیبهشت) در تالار وحدت برگزار می‌شود و به دلیل آنکه باید تا قبل از ساعت ۲۰، سالن تخلیه و برای برنامه بعدی آماده شود زمان کمتری در اختیار دست‌اندرکاران مراسم است و میزبانی از مدعوین از ساعت ۱۶ آغاز می‌شود.

مسعود رحیم‌پور (مدیر اجرایی جشن) نیز در این نشست، هزینه مراسم را ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواند و گفت: این در حالی است که هزینه همان شب تالار وحدت ۶۰ میلیون تومان است و این رقم، با پیگیری بهزاد فراهانی حاصل شده است.

سروش طاهری (مسئول هیات داوران پانزدهمین جشن شب بازیگر خانه تئاتر) در این نشست گفت: 165 اثر در مرحله اول دیده شده است که 37 نمایش به مرحله نهایی راه یافتند و داوران مرحله نهایی شامل بهزاد فراهانی، اصغر همت، شهرام کرمی، فریبا متخصص و فریدون محرابی بودند.

طاهری با بیان اینکه در این جشن سه برگزیده مرد، سه برگزیده زن (بدون رتبه بندی)، یک بازیگر ویژه و یک بازیگر خردسال جایزه می‌گیرند، به معرفی کاندیداها پرداخت:

بخش بازیگران زن/ 10 کاندیدا:

گلاب آدینه برای نمایش شیرهای خان بابا سلطنه

مانلی حسین پور برای نمایش بلافیگورا

گلچهره سجادیه برای نمایش سونات پاییزی

آوا شریفی برای نمایش در انتظار آدولف

الهام شعبانی برای نمایش قند خون

گیتی قاسمی برای نمایش آبی مایل به صورتی

آزیتا نور وفا برای نمایش زندانی خیابان نواب

ندا مقصودی برای نمایش طپانچه خانم

سوسن مقصودلو برای نمایش بلافیگورا

بخش بازیگران مرد/ 15 کاندیدا:

فرهاد آییش نمایش شوایک، سرباز ساده دل

وحید آقاپور نمایش نوای اسرارآمیز

مرتضی اسماعیل کاشی نمایش مفیستو

رضا بهبودی نمایش ماجرای مترانپاژ

اشکان خطیبی نمایش در انتظار آدولف

هوتن شکیبا نمایش الیورتوئیست

وحید دهش کار نمایش مطرب

خسرو شهراز نمایش یک زندگی بهتر

بهنام شرفی نمایش آبی مایل به صورتی

هومن کیایی نمایش نوای اسرارآمیز

حسین محب اهری نمایش خسیس

فرزین محدث نمایش شب دشنه‌های بلند

مجید نوروزی نمایش یک زندگی بهتر

مهدی وثوقی نمایش زندانی خیابان نواب

سیروس همتی نمایش کلنل

تقدیر استعداد جوان:

محمد شاکری نمایش الیورتوئیست

خانه تئاتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر