کد خبر: 609338 A

با شروع به کار سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس، فعالیت‌های غرفه ایران در این نمایشگاه کلید خورد.

به گزارش ایلنا، مراسم افتتاحیه با سخنرانی وزیر فرهنگ تونس و وزیر فرهنگ الجزایر برگزار شد. در این مراسم سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس نیز حضور داشتند.

در سی و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب تونس ۲۵۹ ناشر در 740 غرفه و در 3 سالن حضور دارند. ۱۱۱ ناشر از کشور تونس، ۱۲۸ ناشر از کشورهای عرب‌زبان و 20 ناشر از کشورهای دیگر آخرین دستاوردهای خود در صنعت نشر را در معرض دید عموم قرار می‌دهند. کشور الجزایر به‌عنوان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است. این نمایشگاه با شعار «بخوان که دو برابر زندگی کنی«روز گذشته (17 فروردین) کار خود را آغاز کرد.

در اولین روز از برگزاری نمایشگاه، وزرای فرهنگ تونس و الجزایر از غرفه ایران بازدید کردند. وزیر فرهنگ تونس از حضور کتاب‌های هنر ایرانی اسلامی به‌ویژه هنر خوشنویسی در غرفه ایران قدردانی کرد. قطعاتی از خط نستعلیق توسط استاد حمیدرضا شورشی، خوشنویس حاضر در غرفه ایران اجرا و به ایشان اهدا شد.

اجرای ورک شاپ خطاطی در محل غرفه ایران و موسیقی سنتی با حضور هنرمندان ایرانی برنامه‌های حضور موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره است که با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان اجرا می‌شود. معرفی طرح بورسیه برای ناشران، نویسندگان و مترجمان فعال در حوزه کتاب‌های فارسی، معرفی کتاب‌های طرح «گرنت»، معرفی صنعت نشر ایران به زبان عربی و فرانسه از دیگر برنامه‌هایی است که در غرفه ایران اجرا می‌شود.

سی و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تونس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر