کد خبر: 607393 A

مونسان خبر داد:

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: برای تحقق شعار سال‌جاری با عنوان "حمایت از کالای ایرانی" برنامه‌های مهمی درنظر گرفته‌ایم.

به‌گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان درباره برنامه‌های سازمان میراث‌فرهنگی در راستای تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» افزود: طرح تجاری‌سازی صنایع‌دستی را که در سال ۹۶ شروع کردیم در سال ۹۷ ادامه خواهیم داد.

او ادامه داد: در این طرح کمک می‌کنیم که در بخش صنایع‌دستی بازاریابی ایجاد شود تا فروش و صادرات افزایش یابد.

مونسان تصریح کرد: در طرح تجاری‌سازی تلاش می‌شود گروه‌های طراح به استادکاران اضافه شوند و طرح‌ها مطابق سلیقه روز مشتریان باشد، به‌علاوه برندسازی و کاهش قیمت تمام‌شده نیز دو بخش مهم تجاری‌سازی در این حوزه هستند.

معاون رئیس‌جمهوری گفت: چین با تکنیک‌های مختلف قیمت تمام‌شده را پایین نگه داشته و ما نباید برای حفظ بازار تولید و قیمت یک بخش ویژه بازار را به باقی بخش‌ها تعمیم دهیم.

او ادامه داد: بهتر است که این کارهای فاخر صنایع‌دستی را که به‌طور کامل کار دست است، برای مشتریان ویژه تولید کنیم اما یک حجم از بازار افراد عادی هستند که باید برای آن‌ها محصول متناسب را با تیراژ خوب تولید کنیم.

مونسان اضافه کرد: چین در این بخش برای پایین نگه داشتن قیمت، قسمت‌های زیادی از تولید یک محصول را با ماشین انجام می‌دهد و در پایان کمی کار دست روی آن صورت می‌گیرد که بگوید کار دست است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد: باید محصولاتی را با قیمت‌های متفاوت برای بخش‌های مختلف بازار داشته باشیم؛ این‌ها نکاتی است که باید در بحث تجاری‌سازی صنایع‌دستی موردتوجه قرار گیرد.

او گفت: در طرح اشتغال فراگیر و طرح اشتغال روستایی به صنایع‌دستی توجه ویژه شده و امیدوارم که سال ۹۷ سال خوبی برای این حوزه باشد.

مونسان گفت: توسعه بازارچه‌های دائمی موضوعی است که باید اعتبارگذاری مشترک با استانداری‌ها آن را به نتیجه برسانیم.

او افزود: در حوزه گردشگری نیز یک طرح ۸۰ هزار شغلی داریم که از پروژه‌های عمرانی تا نرم‌افزاری را شامل می‌شود.

معاون رئیس‌جمهوری گفت: امید داریم در سال ۹۷ حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ پروژه از ۱۷۰۰ پروژه مصوب را به نتیجه برسانیم چون هم در دوره ساخت و هم در دوره بهره‌برداری اشتغال ایجاد می‌کنند.

او یادآور شد: منابع مالی ما کم است و در این شرایط بی‌پولی باید با یک جهش اعتبارات آن را جبران کنیم، هرچند خوشبختانه برای طرح‌های اشتغال روستایی ۲۴۰۰میلیارد تومان پول نقد گرفتیم.

مونسان ادامه داد: هرقدر بتوانیم نقش خود را در حوزه اقتصاد، درآمد و شغل بیشتر کنیم، جایگاه این سازمان نیز ارتقا پیدا می‌کند.

او تصریح کرد: باید بتوانیم سرمایه‌گذاری غیردولتی را به سازمان بیاوریم و معتقدم همه سایت‌ها و کاخ‌موزه‌های ما بستری برای ایجاد پول است درصورتی‌که خوش‌فکر باشیم تا این درآمدها را پشتیبان میراث‌فرهنگی کنیم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: ظرفیت ایجاد پول و درآمد را داریم و امیدواریم در سال ۹۷ بتوانیم از این منظر هم پیشرفت‌هایی داشته باشیم تا موضوع ایجاد درآمد در سازمان برای همیشه نهادینه شود.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر