کد خبر: 606881 A

علی اصغر مونسان خبر داد؛

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: خوشبختانه به اهدافی که برای نوروز امسال برنامه‌ریزی شده بود، دست یافته‌ایم. ازجمله این اهداف کاهش تصادفات، افزایش قابل‌ ملاحظه سفر و کاهش نارضایتی‌هاست.

به‌گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان (معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری) در حاشیه بازدید از مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ثبت آمار ۱۷میلیون و ۴۰۰هزار نفرشب اقامت در کشور از ۲۷ اسفند تا روز گذشته نشانگر رشد ۱۰درصدی سفر در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته است، برنامه‌ریزی‌های بسیار زیادی برای ایجاد شورونشاط و کاهش تصادفات در نظر گرفته شده است که این برنامه‌ها موردتوجه گردشگران و مسافران قرار گرفته است، به‌طوری‌که اقامتگاه‌ها و استراحتگاه‌های بین‌راهی در کشور مملو از مسافران نوروزی است، همچنین ۷۸۰ مکان برای برگزاری نوروزگاه در سراسر کشور با برگزاری برنامه‌های متنوع میزبان گردشگران است.

معاون رئیس‌جمهوری اضافه کرد: براساس آمارهای موجود امسال با کاهش ۴۶درصدی شکایات مواجه بودیم و همچنین با اجرای اقدامات و برنامه‌های ازپیش‌تعیین‌شده به‌دنبال توزیع گردشگران در سراسر کشور بودیم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افزود: خوشبختانه با راه‌اندازی پورتال جامع گردشگری کشور به آدرسvisitiran.ir که تاکنون ۵میلیون بازدید داشته است، شاهد تحقق هدف توزیع یکنواخت گردشگران در کشور هستیم.

مونسان یادآور شد: در سال ۹۷ تمرکز و برنامه‌های جدی برای تقویت گردشگری و صنایع‌دستی خواهیم داشت، به‌ویژه حوزه صنایع‌دستی که سال گذشته ۶۴درصد رشد صادرات را در این بخش شاهد بودیم یکی از حوزه‌هایی است که می‌توان با برندسازی و تجاری‌سازی بستر مناسبی را برای توسعه و تقویت آن فراهم کرد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: در سالی که رهبر معظم انقلاب به‌نام "حمایت از کالای ایرانی" نام‌گذاری کرده‌اند باید از صنایع‌دستی که تلفیقی از هنر و صنعت است حمایت کنیم، این بخش اشتغال‌زایی و کسب درآمد را به‌دنبال دارد و باعث مهاجرت معکوس از شهر به روستا می‌شود.

مونسان افزود: توجه و تأکید بر گردشگری داخلی و خارجی از دیگر برنامه‌های سازمان میراث‌فرهنگی در سال ۹۷ است، همچنین به‌طور ویژه ما ایران‌گردی را در دستور کار قرار خواهیم داد و تلاش می‌کنیم با پیگیری و به‌نتیجه رساندن طرح تعطیلات زمستانی، فرصتی همچون نوروز را ایجاد کنیم تا گردشگران بتوانند از ظرفیت‌های مناطق جنوبی و غربی کشور که در ایام زمستان قابل‌استفاده است، بهره‌مند شوند.

معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به توجه و حمایت معاون‌اول رئیس‌جمهوری از برنامه‌های سازمان میراث‌فرهنگی، تأکید کرد: در حوزه گردشگری خارجی، بازاریابی، تبلیغات و معرفی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود، با طرحی که با همراهی و حمایت سازمان برنامه‌وبودجه بنا داریم که حضور جدی و قوی‌تری در نمایشگاه‌های خارجی داشته باشیم به همین منظور کشورهای هدف و اهداف کلی این طرح آماده شده است و امیدواریم که با اجرای این طرح‌ها شاهد رشد گردشگری خارجی در کشور باشیم.

او یادآور شد: گردشگری حوزه‌ای فرابخشی است و همه دستگاه‌ها باید در رشد و ارتقای این صنعت به سازمان میراث‌فرهنگی کمک کنند، خوشبختانه وزارت امور خارجه به‌عنوان دستگاهی که در امور ویزا فعالیت می‌کند همکاری بسیار گسترده‌ای داشته است و این همکاری‌ها ادامه دارد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اضافه کرد: در بسیاری از ایام سال تخفیف‌ها و برنامه‌های ویژه‌ای برای بازدید از موزه‌ها وجود دارد، اما نباید این موضوع را فراموش کرد که وجوهی که برای بازدید دریافت می‌شود صرف خود موزه‌ها و نگهداری از این گنجینه‌ها می‌شود.

تعطیلات زمستان معاون نوروز برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر