کد خبر: 606877 A

رییس ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر در بازدید از مسیرهای گردشگری خوزستان بر لزوم ایجاد اکوکمپ‌های گردشگری در مسیرهای جاده‌ای خوزستان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، محمد محب خدایی (معاون گردشکری سازمان میراث فرهنگی) که در دور دوم بازدیدهای سرزده از تاسیسات گردشگری در خوزستان بسر می‌برد از علیرضا ایزدی (مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان) خواست شرایط حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در ایجاد زیرساخت‌های گردشگری خوزستان را در دستور کار قرار بدهد.

محب خدایی همچنین در بازدید از محوطه ثبت جهانی شده چغازنبیل با انتقاد از برخی کاستی‌ها در خدمت رسانی بیشتر به گردشگران و مسافران نوروزی خواستار آن شد که مسئولین گردشگری استان خوزستان تمهیداتی برای ماندگاری بیشتر گردشگران در چغازنبیل بیاندیشند.

به گفته رییس ستاد اجرایی خدمات سفر، گردشگران مسیر طولانی برای رسیدن به چغازنبیل و بازدید از این جاذبه ثبت جهانی شده کشور طی می‌کنند که می‌توان با ایجاد اکوکمپ در مسیرهای نزدیک به این محوطه جهانی کشور و تعریف برخی رویدادهای گردشگری برای این محوطه میزان ماندگاری گردشگران در چغازنبیل را بیشتر و به ایجاد اشتغال برای جامعه محلی این منطقه یاری رساند.

علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی استان خوزستان نیز از آمادگی سرمایه‌گذاران برای ورود به زیرساخت‌های گردشکری این مجموعه خبر داد.

او گفت: میراث فرهنگی آماده هرگونه همکاری با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

اکوکمپ های گردشگری در خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر