کد خبر: 606845 A

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس:

یک نماینده مجلس با بیان اینکه درآمد ناشی از گردشگری از درآمدهای نفتی نیز بالاتر است، گفت: به منظور توسعه گردشگری دریایی در کشور نیازمند بسیج عمومی و فرهنگ‌سازی در میان مردم هستیم.

به گزارش ایلنا، علی کرد (نماینده مردم استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی) درباره ضرورت توسعه گردشگری دریایی گفت: در شمال و جنوب ایران دارای بنادر زیبای هستیم که نیازمند ایجاد زیرساخت‌های کامل و مناسب تفریحی و گردشگری دریایی جهت استقبال و بازدید گردشگران داخلی و خارجی است.

وی ادامه داد: در بنادر مختلف کشور ازجمله چابهار، کیش، قشم و ... امکانات بسیار خوبی جهت استقرار و بازدید گردشگران دریایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی تدارک دیده شده که به نظر می‌رسد نیازمند تغییر نگرش مردم در گردشگری از خشکی به دریاست.

نماینده مردم خاش، نصرت آباد، میرجاوه و کورین در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به کلیه مردم توصیه کرد که در زمان ورود به شهرهای بندری کشور حتما از نقاط ساحلی و دریا بازدید کنند.

کرد با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری دریایی در بنادر کشور نیازمند بسیج عمومی و فرهنگ‌سازی در این حوزه است، گفت: تاکنون فرهنگ‌سازی عمومی مناسبی به منظور توسعه گردشگری دریایی صورت نگرفته است و مردم اطلاعات لازم و کافی را در این زمینه ندارند.

وی ادامه داد: باید بدانیم که درآمد ناشی از گردشگری بالاتر از نفت است و کشورهای توسعه یافته در این حوزه به صورت جدی ورود کرده‌اند و درآمدهای پایداری را پدید آورده‌اند.

نماینده استان سیستان و بلوچستان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بنادر ایران چهار فصل هستند، اظهار کرد: به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی به کلیه مردم کشورم توصیه می‌کنم که از بنادر کشور چه در شمال و جنوب ایران بازدید کنند و از نعمت‌های خدادادی ایران در سواحل، بنادر و دریا به بهترین شکل ممکن بهره ببرند.

کرد همچنین در مورد عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۳۹۷ در بحث گردشگری دریایی، بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در نوروز ۱۳۹۷ برنامه‌های ویژه ای را در بحث گردشگری دریایی درنظر گرفته و عملکرد فوق‌العاده‌ای را در این حوزه داشته است و امیدوار هستیم که این روند ادامه‌دار باشد.

گردشگری دریایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر