کد خبر: 605390 A

فیلم مستند «بافندگان خیال» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی «سیدمحمدصادق جعفری» در هفدهمین حضور بین‌المللی خود، به جشنواره مردم‌شناسی پاریس راه یافت.

به گزارش ایلنا، پنجمین دوره جشنواره فیلم مردم‌شناسی «پاریس» طی روزهای 15 تا 18 فروردین‌ماه 1397 در کشور فرانسه برگزار خواهد شد و مستند «بافندگان خیال» ساخته «سیدمحمدصادق جعفری» در این جشنواره موضوعی روی پرده می‌رود.

در این دوره از جشنواره پاریس، 100 فیلم مستند در گونه‌ی مردم‌شناسی به نمایش درمی‌آیند.پیش از این اعلام شده بود که مستند «بافندگان خیال» ضمن نامزدی در دومین دوره جوایز فیلم‌های صنعتی و اجتماعی ایتالیا و دومین دوره جایزه مستقل سینمای کودک و نوجوان WOLVES لیتوانی، برنده جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره موندنس (‌Moondance‌) آمریکا، جایزه بهترین فیلم مستند خارجی زبان جشنواره «کاردیف» ولز و جایزه بهترین مستند جشنواره جهانی هند (Lifft India) شده است. این فیلم همچنین در جشنواره‌های کلکته هند، Sunrise 45 میشیگان، Norman اوکلاهاما، Plebeian سن‌دیه‌گو، OJAI آمریکا، Quarzazate مراکش به نمایش درآمده و منتخب بخش رسمی پنجمین دوره جشنواره مردم‌شناسی زلاتنا (Zlatna) رومانی، دومین دوره جشنواره فیلم‌های زنان «بیروت» لبنان و پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های اجتماعی «نیویورک» بوده است.

این فیلم با آغاز سال جدید، در دهمین دوره جشنواره فیلم «ترنتون» آمریکا و چهارمین دوره جشنواره فیلم مستقل «اسکاتلند» نیز روی پرده خواهد رفت.

مستند «بافندگان خیال» روایت زندگی تعدادی نابینا است که قالیبافی می‌کنند و وقتی با هم هستند، لحظات شاد زندگی خود را می‌گذرانند...

فیلم بافندگان خیال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر