کد خبر: 605352 A

در جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی جدول مزد نوازندگان ارکسترهای تحت مدیریت این بنیاد در هفت رده شغلی به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا، بیست و چهارمین جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی با حضور محمدباقر نوبخت (معاون رییس جمهور و عضو هیات امنا)، عباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات امنای بنیاد رودکی) برگزار شد.

صالحی در این جلسه به بازخوانی ماموریت‌های بنیاد تاکید کرد؛ ضرورت توسعه فعالیت‌های بنیاد در شهرستان‌ها ازجمله سرفصل هایی بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن اشاره کرد.

همچنین بر اساس گزارش حسابرس و بازرس قانونی بنیاد، عملکرد بنیاد رودکی برای دومین سال پیاپی طبق استانداردهای حسابرسی مطلوب اعلام شد. نوبخت نیز فرایند مطلوب حسابرسی را اتفاقی ویژه و قابل تقدیر خواند.

علی اکبر صفی‌پور (مدیرعامل بنیاد رودکی) در ادامه، گزارشی از دستاوردهای بنیاد رودکی در سال 96 ارایه داد و همچنین چشم انداز این بنیاد را در سال پیش رو تشریح کرد.

در این جلسه با توجه به ارزش میراثی دو مجموعه تحت مدیریت بنیاد رودکی، تالار وحدت و برج آزادی بر اختصاص بودجه مناسب برای ترمیم این دو اثر تاکید شد.

رشد بودجه، برنامه‌های بین‌المللی ارکسترها مانند اجرای مشترک با ارکستر راونای ایتالیا به رهبری ریکاردو موتی، اجرای سمفونی شهیدان خدایی در کلیسای سانتاماریای رم، سفارش ساخت سرود اعزام ایران به جام جهانی و اجرا توسط منتخب ارکستر سمفونیک و ملی از جمله دستاوردهای بنیاد رودکی بود که در این جلسه عنوان شد.

همچنین در تشریح دستاوردهای سال 96 به تدوین سند استراتژیک بنیاد، افتتاح موزه تئاتر عروسکی، سفارش ساخت 11 قطعه ارکسترال از موسیقی نواحی و اقوام ایران، پاسداشت حقوق مولف و مصنف (پرداخت هزینه‌های آهنگساز، تنظیم کننده، نت‌نویس و ...، تصویب اعتبار ارکسترها در بودجه سنواتی کل کشور برای اولین بار، انعقاد قرارداد با اسپانسر برای فعالیتهای بنیاد رودکی برای نخستین بار و مشارکت در ساخت و اجرای سمفونی روح الله(ره) اشاره شد.

سرمایه‌گذاری در ساخت آثار نمونه هنری، توسعه زیرساخت‌ها، بسترسازی انجام ماموریت در صف برای برنامه‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر بخش‌ها، محوریت در میزبانی برنامه‌های فرهنگی هنری کشورهای مختلف در ایران و حضور گروه‌های مختلف هنری در خارج از کشور، تبدیل بنیاد رودکی به قطب تولید و ارایه موسیقی سنتی، نواحی و اقوام ایرانی، برنامه ریزی و تبدیل بنیاد رودکی به الگو اقتصاد هنر و اقتصاد مقاومتی از جمله چشم اندازهای بنیاد بود که در این جلسه ارایه شد.

در این جلسه همچنین جدول مزد نوازندگان ارکسترهای تحت مدیریت بنیاد در هفت رده شغلی به تصویب رسید.

بنیاد رودکی جدول مزد نوازندگان ارکسترها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر