کد خبر: 604745 A

مهدی شفیعی با انتشار یادداشتی از مدیریت تئاتر خداحافظی کرد و انتصاب شهرام کرمی را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، نامه خداحافظی مهدی شفیعی از مرکز هنرهای نمایشی و حمایتش از شهرام کرمی درحالی منتشر شده که هنوز خبری رسمی ازسوی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر معرفی مدیرکل جدید این مرکز منتشر نشده است.

در هفته اخیر و با شنیده شدن زمزمه تغییر شفیعی نامه‌ای با سه هزار امضای اهالی تئاتر خطاب به حسینی (معاون هنری وزیر) منتشر شد که خواستار ابقای شفیعی بودند.

متن نامه مهدی شفیعی به شرح زیر است:

از تئاتر آموخته‌ام  که به "پایان" بیندیشم و امیدوارم که در سالهای بودن در  جایگاه مدیریتی به بضاعت تئاتر با یاری و هم نفسی هنرمندان شریف و نجیب تئاتر و همکاران کوشایم،  چیزی افزوده باشم. اکنون در  ایستگاه آخر باید  فروتنانه عرض کنم آن چه باقی است، ارزش افزوده‌ی اعتماد و اعتباری است که از هم قدمی و هم نفسی با اصحاب شریف تئاتر به من ارزانی شد.

قدردانم!  از  التفات و الطاف شخصیت‌هایی که با  امضاهای خویش، پیش از شخص من به شخصیت تئاتر و ارج نهادن به شاخصه‌هایی می‌اندیشند  که خود خلق کرده و نگران ثبت و ثبات نقش خویش در مدیریت تئاتر بودند. من نیز این درد و دغدغه را داشتم و اکنون که این التفات با حضور هنرمندی برآمده از متن تئاتر مقارن می‌شود، امیدوارم که کریمانه‌تر از پیش، با برادرم "شهرام کرمی" که از همکاران کوشایم در این سال‌ها بوده است، به روزگار روشن  تری بیندیشیم.

این سال‌ها "مدارا "را تمرین کردیم برای " تعالی" تئاتر و امیدوارم که با جلب روزافزون حمایت دولت و قانونگذاران و حمایت مضاعف هنرمندان برای ارتقا و گسترش تئاتر در کنار هم بمانیم.

کوتاه آن که، تقارن این تغییر  با حلول سال نو و بهار در راه را به میمنت دانسته و امیدوارم به نشاط طبیعت، بضاعت اندکم مشمول اغماض پروردگار هنر شود که:

بنده همان به که ز تقصیر خویش

عذر به درگاه خدای آورد

ورنه سزاوار خداوندی‌اش

کس نتواند که به جای آورد!
مهدی شفیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر