کد خبر: 604729 A

در شب نمایش فیلم‌های ایتالیا مطرح شد؛

برنامه شب‌های سینمای ایتالیا شب گذشته 24 اسفندماه با حضور سفیر و مسئولان ایتالیایی در موزه سینما برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا در ایران با خوشامدگویی از مدیرعامل موزه سینما تشکر کرد و گفت:  قرار است 3 فیلم ایتالیایی را در موزه سینما نمایش دهیم. زمانی‌که این فیلم‌ها در ایتالیا به نمایش درآمد با اقبال منتقدان و مخاطبین روبرو شدند.

سفیر ایتالیا همچنین گفت: اولین فیلم «نابغه جوان» درباره زندگی یکی از شعرای ایتالیایی بنام جاکومو لئوپاردی است که جوایز زیادی کسب کرده است. فیلم دوم «شالا» است که اگر می‌خواهید از دیدن آن کاملاً لذت ببرید باید تا اندازه‌ای با گویش رومی آشنا باشید و فیلم سوم «خانواده مالاولیا» اقتباسی سینمایی از یک رمان ایتالیایی است که در قرن 19 میلادی نوشته شده است.

مائورو کنچاتوری ادامه داد: از اینکه این رویداد را در موزه سینما که محلی کاملاً فرهنگی است، برگزار می‌کنیم، بسیارخوشحالیم. این برنامه بخشی از برنامه‌های فرهنگی ایتالیا بنام «ایتالیا- فرهنگ‌ها- مدیترانه» است که درکشورهای حوزه مدیترانه برگزار می‌شود.

کنچاتوری همچنین گفت: از آنجایی که حوزه مدیترانه بدون جاده ابریشم معنا ندارد به همین دلیل از وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی ایتالیا درخواست کردیم تا ایران هم جزئی از این برنامه بزرگ باشد.

سفیر ایتالیا همچنین یادآور شد: در طی هفته‌ها و ماه‌های آینده فعالیت‌های فرهنگی دیگری در ایران برگزارخواهیم کرد. ما خواستار تبادلات فرهنگی بیشتری با ایران و مخصوصاً موزه سینما هستیم.  

مائورو کنچاتوری سفیر ایتالیا در ایران، مائوریتزیو آنتونینی رایزن سفارت ایتالیا ، مقامات آلمان، لهستان، سفیر بلغارستان، سفیر مکزیک، سفیر اروگوئه، مسئولین سفارت ایتالیا، علیرضا قاسم خان مدیرعامل موزه سینما در این مراسم حضور داشتند.

برنامه شب‌های سینمای ایتالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر