کد خبر: 602931 A

مراسم بزرگداشت لوون هفتوان، هنرمند تازه درگذشته تئاتر و سینما، شب گذشته در تماشاخانه دیوار چهارم برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مراسم بزرگداشت لوون هفتوان، بازیگر تئاتر و سینما که صبح روز شنبه ۱۹ اسفندماه درگذشت، شب گذشته در «مجموعه تئاتر دیوارچهارم» و با حضور هنرمندان، علاقمندان و دوستان آن مرحوم برگزار شد.

در بخشی از پیام تسلیت تماشاخانه دیوار چهارم که در این مراسم قرائت شده بود، آمده است:

تمام خانواده «دیوار چهارم» انگار عزیزی ورای تعلقشان به مردی از هنر، تئاتر و سینما، که برافرازنده پرچم حضور در این عرصه، که تلاقی اولین اجرا و دلگرمی روزهای پرتشویش «دارم خواب می‌بینم، نمی‌بینم؟!» را از دست داده‌اند. او برای اولین بار در ایران اجرا به روی صحنه می‌برد و ما برای اولین بار اجرایی در مجموعه‌ای تازه تاسیس. مردی که مهاجرانه خواب می‌دید در تهران است و صبح خود را جای دیگری می‌دید و از خود می‌پرسید نکند زندگی ما، چیزی است که دیگران در خواب می‌بینند... آری امروز همه ما داغدار مرگ قدم‌های آرام و سنگین هنرمندی بی‌حاشیه و مهربانیم. مهاجری که حالا انگار بخشی از ما را نیز در چمدانی با خود برده و گویی قسمتی از «دیوار چهارم» ترک خورده... لوون مانند خواب زیبایی بود که ما می‌دیدیمش، رویای دراماتیکی از صحنه. او برای آخرین بار در صحنه خوابید، خوابی ابدی... اما هنوز نور صحنه روی اوست... تا ابد.

نمایش «بازی یالتا» به کارگردانی هفتوان، اولین اجرای روی صحنه رفته در «مجموعه تئاتر دیوار چهارم» (کنش معاصر سابق) و همزمان با مراسم افتتاحیه این مجموعه تئاتر نیز بوده است.

لوون هفتوان بزرگداشت لوون هفتوان در تماشاخانه دیوار چهارم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر