کد خبر: 602912 A

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از طرح جایگزینی داستان‌خوانی دانش‌آموزان در تعطیلات نوروزی به‌جای تکالیف پیک نوروزی حمایت کرد.

به گزارش ایلنا، محسن جوادی با استقبال از طرح وزارت آموزش و پرورش برای جایگزینی داستان‌خوانی با تکالیف پیک نوروزی گفت: این تصمیم منجر به ارتباط بیشتر دانش‌آموزان و کتاب ‎خواهد شد.

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این مساله که سالهاست تکالیفی مانند پیک نوروزی کارکرد و اثرگذاری خود را از دست داده‌اند‌، گفت: آموزش از طریق داستان، جزو پیشرفته‌ترین روش آموزشی دنیاست. هر داستان تجربه یک زندگی است و داستان‌خوانی، تجربه زندگی دانش‌آموزان را افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: بهترین دوران برای وارد کردن کتابخوانی به سبک زندگی، دوران کودکی است و تصمیم آموزش و پرورش برای جایگزینی داستان با تکالیف پیک نوروزی، آینده کتابخوانی را عوض می‌کند.

جوادی با دعوت از نهاد کتابخانه‌های عمومی و ناشران برای همراهی با این طرح گفت: معاونت امور فرهنگی برای حمایت از این طرح از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد و برای ارسال کتاب به مناطق محروم که دانش‌آموزان دسترسی آسان به کتاب ندارند، با آموزش و پرورش همکاری می‌کند.

در همین راستا معاون امور فرهنگی به مهدی قزلی؛ مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ماموریت داد برای حمایت از این طرح به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آموزش و پرورش مذاکره نماید.

بر اساس این گزارش، روز شنبه (۱۹ اسفندماه) نخستین جلسه مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی با رضوان حکیم زاده؛ معاون آموزش ابتدایی در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

چندی پیش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد، در نوروز ۹۷ طرح «عید و داستان: داستان‌خوانی؛ داستان‌گویی؛ داستان‌نویسی» جایگزین پیک نوروزی خواهد شد.

حمایت جوادی از طرح داستان‌خوانی به جای تکالیف نوروزی برای دانش‌آ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر