کد خبر: 600206 A

از امروز (13 اسفندماه) اکران انیمیشن سینمایی«قلب سیمرغ» به کارگردانی وحید نصیریان در گروه سینمایی «هنر و تجربه» آغاز می‌شود.

 به گزارش ایلنا، در این فیلم انیمیشن که توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده است، بازیگرانی چون حمید فرخ‌نژاد در نقش «رخش»، رضا کیانیان در نقش «شیردال»، الهام پاوه نژاد در دو نقش «آفرین» و «هما»، پرویز پورحسینی در نقش «سپنتا»، امین قاضی در نقش «رها» و علیرضا طاهری در نقش «رستم»، آرزو آذری در نقش «مینو» و وحید نصیریان در نقش «دم شیرال» از صداپیشه نقش‌هایی هستند که نصیریان در «قلب سیمرغ خلق کرده است.

مهدی ابوهاشم و وحید نصیریان نویسندگان، پیام آزادی آهنگساز، محمود موسوی نژاد طراح صدا و صداگذاری، نیما دهخوارقانی، مشهود ولیان، بابک تهرانی و محمود میروهابی انیماتورها، امیر سلامتی مدیرنورپردازی و رندرینگ، امیر سحرخیز و محمد رستمی جلوه‌های ویژه، وحید نصیریان تدوین، وحید نصیریان طراح کاراکترها و مهدی نادری بازنویسی دیالوگ‌ها و پریسا ساسانی مدیر راوابط عمومی از عوامل انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» هستند.

در خلاصه داستان انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» چنین آمده است: در آینده­ای دور، میان انسان­های کره زمین جنگی همه­‌گیر در حال انجام است. در این میان، «سپنتا»، سعی دارد «مینو»، زن پا به ماهش را از این مهلکه بیرون برده و به غاری برساند که توسط نیروی «سیمرغ» از آن محافظت می‌­شود. آنها نام فرزمد خود را «رها» می‌گذارند درگیر و دار این جنگ، «اژدهاک» که در کوه دماوند به بند کشیده شده بود، آزاد می‌شود. رها پس از سال‌ها به جنگ اژدهاک می‌رود و با وجود کوچکیش بر اژدها پیروز گشته و ناجی سرزمینش می‌شود.

آیین گشایش انیمیشن سینمایی «قلب سیمرغ» فردا 14 اسفندماه ساعت 20 در موزه سینما برپا می‌شود.

حجم ویدئو: 3.74M | زمان ویدئو: 00:00:48
هنر و تجربه وحید نصیریان قلب سیمرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر