کد خبر: 596716 A

محمدمهدی حیدریان:

آیین اختتامیه بخش «تجلی اراده ملی» سی و ششمین جشنواره فیلم فجر عصر امروز در باشگاه فرهنگی نفت آبادان برگزار شد تا پرونده این دوره هم بسته شد.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی حیدریان (رئیس سازمان سینمایی) در پایان سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در یادداشتی به همین مناسبت نوشت:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

خانواده بزرگ سینما، خدا قوت

بازهم سینما ثابت کرد که به روزترین، موثرترین، فراگیرترین و مردمی‌ترین هنر است. تولیدات رنگارنگ و متنوع حاضر در این دوره از جشنواره از کودک و جوان تا میانسال و کهنسال را به خود فرا خواند، ساعاتی را با آنها گذراند و بیش از 70 درصد جلب رضایت کرد. از موضوعات و قالب‌های مختلف(طنز، اجتماعی، دفاع مقدس، مقاومت و قالب‌های مشابه) همه را، همه دیدند و قریب به اتفاق پسندیدند. جشنواره قدم بزرگی را در مسیر حرفه‌ای‌تر شدن برداشت و گامی بلند را در پوشش ملی.

از پیش خرید کامل سهم عرضه شده بلیت‌ها تا خرید از گیشه‌ها و آمدن به سالن‌ها در همه روزها و همه سئانس‌ها، به دفعات و در مورد بسیاری از فیلم‌ها کار را به نمایش‌های اضافه و تا پاسی از نیمه شب کشاند. همه مشتاقانه آمدند و با رضایت بازگشتند. این‌ها سالی پررونق و سینمایی مردمی‌تر را نوید می‌دهد. کار بر خانواده سینما سخت‌تر از گذشته خواهد شد، انتظار مخاطب بالاتر رفت و پاسخگویی به آن همت و تلاشی بالاتر و بیشتر را می‌طلبد که انشالله اینگونه خواهد بود. تغییرات را با رفع نواقص باید با قوت و در جهت تقویت جشنواره‌ای ملی و فراگیر و حرفه‌ای ادامه داد. نقش‌آفرینی در غنای فرهنگی مردم و کسب سهم از بازارجهانی، متکی به ارزش‌های معنوی و دینی این تمدن دیرپا، در دسترس و حق این سینما است.»

محمدمهدی حیدریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر