کد خبر: 595882 A

همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) گروهی از هنرمندان و کارآفرینان؛ از موسسه خیریه فدک باغ رضوان که مسئولیت نگهداری از دختران معلول را برعهده دارد، بازدید کردند.

به گزارش ایلنا، سیاوش چراغی (بازیگر سینما و تئاتر)، محمدحسن عرفانیان (بنیاندگذار فولاد مبارکه اصفهان)، مهدی کریمی تفرشی (رییس هیت مدیره و مدیرعامل مجتمع صنایع غذای گلها)، سیداکبر میراحمدی (مدیرعامل شرکت مجتمع صنایع بسته‌بندی روناک) و هما خاکپاش (بازیگر سینما) با حضور در موسسه خیریه فدک باغ رضوان از بخش‌های مختلف این موسسه بازدید کردند

سیاوش چراغی بعد از بازدید از این موسسه و با اشاره به لزوم توجه به دختران معلول و کم توان گفت: همه ما در خانواده‌های خود و یا در بین نزدیکان خود دارای یک کودک کم توان هستیم و شاید ما مشکلی برای نگهداری از این کودکان نداشته باشیم اما خانواده‌های بسیاری هستند که  برای نگهداری از این فرزندان از  لحاظ مالی دچار مشکلات زیادی هستند به همین دلیل وجود موسساتی مانند فدک باغ رضوان که مشکلات این خانواده‌ها را کم می‌کند، بسیار مهم است.  

 وی با اشاره به اینکه همه باید به هم مهربانی کنیم، افزود: متاسفانه همیشه باید افسوس بخوریم که کارهایی که مربوط به دولت است را مردم باید انجام بدهند اما خوشبختانه دل بزرگ و مهربان این مردم همیشه حامی بوده است.

محمدحسن عرفانیان نیز گفت:توجه به کودکان و افراد معلول و کم توان جزو آموزه‌های دینی و فرهنگی ماست و به راحتی می‌توانیم  بسیاری از پدیده‌ها و مشکلات را با استفاده از محبت و مهربانی حل کنیم.

وی ادامه داد: وقتی به آموزه‌های قرآنی دقت می‌کنیم، متوجه می‌شویم بعد از بسیاری از امور همچون نماز و روزه یکی از مهمترین کارها توجه به افراد کم‌توان و ایتام در جامعه است. وظیفه همه ما است که به این افراد بخصوص افراد کم‌توان توجه کنیم.

مهدی کریمی نیز گفت: باید بخشهای اقتصادی و همچنین کارآفرینان به بخش مهمی از وظایف اجتماعی خود عمل کنند و همه ما باید یک سفیر نیکوکاری باشیم.

هما خاکپاش (هنرمند سینما و تئاتر) نیز گفت: کودکان و بخصوص کودکان کم توان هیچ گناهی ندارند بلکه کسانی که به آنها کم‌توجهی می‌کنند گناهکارند به همین دلیل همه ما در هر سمتی که هستیم باید برای رفاه این افراد کار کنیم.

موسسه خیریه فدک باغ رضوان  نگهداری از بیش از 300 دختر کم توان و معلول 14 سال به بالا را برعهده دارد.

کودکان معلول خیریه فدک باغ رضوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر