کد خبر: 594817 A

در افتتاحیه نمایشگاه مطرح شد؛

نمایشگاه عکس نیکی کریمی (تهیه‌کننده، بازیگر و کارگردان سینمای ایران) روز جمعه ٢٧ بهمن ماه در گالری اعتماد (باغ نگارستان) افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، مراسم افتتاحیه نمایشگاه انفرادی عکس‌های کریمی، با عنوان "گُل مردگی" روز جمعه با حضور هنرمندان، سینماگران، دانشجویان و علاقمندان به هنر در باغ نگارستان تهران برگزار شد.

تهمینه میلانی، محمود دولت آبادی، کامبوزیا پرتوی، حبیب رضایی، هوشنگ گلمکانی، سیف‌الله صمدیان، مجید مطلبی، مهدی کرمپور، محمد فرنود، نادر داوودی، منصور ضابطیان، بزرگمهر حسین‌پور، محمدعلى سجادى، احسان لاجوردی، احسان بیگلرى، خسرو دهقان، بابک صحرایی، ساغر مسعودی، پریسا پهلوان، آفرین ساجدى و لیلا ویسمه در نخستین روز برگزاری این نمایشگاه از آثار کریمی دیدن کردند.

مراسم افتتاحیه با حضور این تهیه‌کننده و کارگردان سینما ساعت ١٥ شروع شد و تا ساعت ٢٠ ادامه داشت. هفت قطعه عکس با عنوان "گل مردگی" و سوژه گُل‌ها در این نمایشگاه عرضه شده است.

کریمی روز گذشته در افتتاحیه نمایشگاه حضور داشت و به پرسش‌های بازدیدکنندگان پاسخ داد.

او درباره این نمایشگاه گفت: اتود عکس‌های نمایشگاه "گل مردگی" از سال ٩٤ زده شد و متاثر از دغدغه‌های سال‌های اخیرم و به نوعی بیانگر اتفاقات ناخوشایندی است که در این سال‌ها برای نسل من اتفاق افتاده است.

کریمی ادامه داد: عکاسی این مجموعه برایم بسیار فراز و نشیب داشت تا به تصویر نهایی برسم. در واقع عکاسی این مجموعه همزمان شد با فقدان عباس کیارستمی که برگزاری این نمایشگاه بسیار تأثیرگذار بود. همزمان اخبار نابسامانی‌های خاورمیانه من را بیشتر با مفهوم نیستی و فقدان درگیر کرد. احساس تک افتادگی و تنهایی در جهانی بی‌نور و ناامن. همه این‌ها من را رساند به "گلمردگی".

این نمایشگاه تا ١٥ اسفندماه در گالری اعتماد (میدان بهارستان- خیابان دانشسرا- باغ نگارستان) برقرار است.

عباس کیارستمی نیکی کریمی گُل مردگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر