کد خبر: 582889 A

در دیدار وزیر آموزش پرورش و رئیس رسانه ملی مطرح شد؛

علی عسگری معتقد است؛ صداوسیما همچنان باقدرت به کار خود ادامه می‌دهد و روز به روز برتوفیقات آن افزوده می‌شود.

به گزارش ایلنا، رئیس رسانه ملی با اشاره به اهمیت وزارت آموزش و پرورش و سازمان صداوسیما در ارتقای فرهنگ عمومی تاکید کرد: باید یک کمیته مشترک دائمی با حضور نمایندگان رئیس سازمان و وزیر آموزش و پرورش تشکیل شود تا با همفکری و هم‌افزایی، برنامه‌های ویژه‌ای را برای تعالی فرهنگ اسلامی- ایرانی طراحی و اجرا کنیم.

علی عسکری در نشست مشترک معاونان و مدیران ارشد سازمان صداوسیما و وزارت آموزش و پرورش افزود: قرارگاه «معلم و مدرسه» با حضور معاونت‌های صداوسیما و فضای مجازی در رسانه ملی تشکیل شده و در این زمینه نیز وزارت آموزش و پرورش باید نقش‌آفرینی کند.

رئیس سازمان صداوسیما با اهمیت افزایش سرمایه اجتماعی تصریح کرد: قطعاً در این زمینه همکاری مشترک سازمان صداوسیما و وزارت آموزش و پرورش بسیار موثر خواهد بود و در این مسیر شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی در همه استان‌های کشور بلندگوی آموزش و پرورش خواهند بود تا با همکاری یکدیگر کار درخوری انجام دهیم.

رئیس رسانه ملی با تأکید بر اهمیت هم‌افزایی بین رسانه ملی و وزارت آموزش‌وپرورش برای تعالی فرهنگ کشور خاطرنشان کرد: در این باره لازم است تا آموزش‌وپرورش با تمامی ظرفیت‌های موجود وارد عمل شود چرا که توفیقات این هم‌افزایی، عاید ملت و کشور می‌شود.

 علی عسکری در این دیدار به تلاش رسانه ملی برای افزایش بهره‌وری نظام آموزش و پرورش کشور اشاره کرد و گفت: رسانه ملی با موضوعات مختلفی در جامعه سروکار دارد اما پرداختن به موضوع آموزش‌وپرورش که مسئولیت تربیت و پرورش بخش بسیار مهمی از جامعه را بر عهده دارد از اولویت‌های رسانه ملی است.

رئیس رسانه ملی با اشاره به اجرای طرح تکریم علم و احترام به دانش آموزان در رسانه ملی گفت: شبکه دو سیما مسئولیت مستقیم اجرای این طرح را برعهده دارد اما در سایر شبکه‌ها نیز به این موضوع پرداخته خواهد شد و بر همین اساس کمیته دائمی میان رسانه ملی و وزارت آموزش‌وپرورش برای برنامه‌سازی و ساخت سریال‌های آموزشی و متنوع می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

علی عسکری با هجمه رسانه‌های غربی علیه بنیان‌های فکری و فرهنگی کشور تصریح کرد: با وجود تلاش‌های دشمن برای انفعال رسانه ملی در برابر ماهواره‌ها و فضای مجازی، صداوسیما همچنان باقدرت به کار خود ادامه می‌دهد و روز به روز برتوفیقات آن افزوده می‌شود.

رئیس رسانه ملی، معلمان را اسوه‌ و الگوی جامعه توصیف و تاکید کرد: از شخص وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم تا فهرستی از معلمان نمونه و برجسته کشور در استان‌های مختلف را به ما معرفی کند تا با دعوت آن‌ها در برنامه‌های مختلف و تاثیر گذار، هم قدردان آن‌ها باشیم و هم سبک زندگیشان را به مخاطب معرفی کنیم.

اهمیت حضور معلمان و دانش آموزان در فضای مجازی، بخش دیگری از سخنان علی عسکری بود که وی در این باره تأکید کرد: رسانه ملی آمادگی دارد تا با مهیاکردن زیرساخت‌های شبکه اجتماعی مناسب، فضای امن و مطمئنی برای حضور معلمان و دانش آموزان و ارائه آموزش‌های مجازی به آن‌ها فراهم کند.

رئیس رسانه ملی با اشاره به تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز در شبکه‌های مختلف سیما گفت: ما از حضور نماینده ویژه آموزش و پرورش در هریک از این هیئت‌های اندیشه ورز استقبال می‌کنیم و آن را یک فرصت برای فرهنگ کشور می‌دانیم.

سیدمحمد بطحایی (وزیر آموزش‌وپرورش) نیز در این دیدار با تشکر از همراهی موثر رسانه ملی در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تصریح کرد: در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور همچنان نیازمند حمایت جدی رسانه ملی هستیم و خوشبختانه با همکاری شبکه دو سیما و فضاسازی‌های روانی و فرهنگی در کشور، فاصله آموزش‌وپرورش با جامعه کمتر شده و مقبولیت آن نیز افزایش پیدا کرده است.

بطحایی؛ اجرای سند تحول بنیادین را یکی از وظایف اصلی و مهم این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: وظیفه اصلی آموزش‌وپرورش، انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی به نسل نوجوان و جوان کشور است و ما باتوجه به شرایط سخت و پیچیده فرهنگی، کار دشواری پیش رو داریم و به شدت به کمک رسانه ملی نیازمندیم.

بطحایی با اشاره به وجود ۱۲۰ هزار مدرسه در کشور، ۵۲۰ هزار کلاس درس و قریب به یک‌میلیون نیروی انسانی شاغل در وزارت آموزش‌وپرورش افزود: ما و همه همکارانمان در وزارت آموزش‌وپرورش در تلاش هستیم تا مشکلاتمان کمتر شود و بر همین اساس از رسانه ملی درخواست می‌کنیم تا ما را در این مسیر یاری کند.

وزیر آموزش‌وپرورش در ادامه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توقف اجرای سند ۲۰۳۰ اشاره و تأکید کرد: برخی عنوان کردند که بعضی از ابعاد سند ۲۰۳۰ در برخی از مدارس کشور در حال اجراست و بلافاصله این موضوع را با جدیت دنبال کردیم که چنین اتفاقی در سیستم آموزش‌وپرورش کشور نیفتد.

 در این نشست تنی چند از معاونان و مدیران ارشد وزارت آموزش و پروش و سازمان صداوسیما نظرات و دیدگاه‌های خود را برای افزایش همکاری‌ها و تعامل بیشتر ارائه کردند.

صدا و سیما وزارت اموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر