خبرگزاری کار ایران

| 05:36   
کد خبر : ۵۷۰۷۳۳

برگزیدگان یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران معرفی شدند

اختتامیه یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران با معرفی برگزیدگان با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه 24 آذرماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

برگزیدگان یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران معرفی شدند

به گزارش ایلنا، در اختتامیه یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران با حضور سیدمحمدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی، علی محمد زارع؛ رییس موزه هنرهای معاصر تهران و کاریکاتوریست‌های ایرانی و خارجی حضور داشتند.

این مراسم که با اجرای بهرام عظیمی؛ کارتونیست و کارگردان انیمیشن برگزار شد و بخش‌هایی از مراسم به صورت نمایش فیلم با محوریت امنیت به عنوان موضوع یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران بود و در این فیلم سید مسعود شجاعی طباطبایی؛ بیانیه دبیر دوسالانه را به زبان انگلیسی خواند و غلامعلی لطیفی بیانیه هیات داوری را خواند.

بهرام عظیمی در بخشی از این مراسم گفت: سال 1372 نخستین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران به پیشنهاد مسعود شجاعی طباطبایی و محمدحسین نیرومند برگزار شد و در آن دوره معاون رییس جمهور در افتتاحیه و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه دوسالانه حضور داشتند.

مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی در این مراسم با قدردانی از هنرمندانی که در یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران شرکت کردند و هیات انتخاب و داوری دوسالانه گفت: دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران با آثار کاریکاتوریست های ایران و جهان برگزار شد و ضرورت دارد که این دوسالانه را حفظ کنیم و با برنامه زمانی منظم دوسالانه به موقع برگزار شود و برنامه ریزی دوازدهمین دوسالانه از حالا انجام شود.

ملانوروزی همچنین از خانه کاریکاتور ایران و همکاران برگزاری دوزادهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران قدردانی کرد.

مدیرکل هنرهای تجسمی در ادامه گفت: امیدواریم با حضور سیدمحمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که از هنرمندان تجسمی است، برنامه‌های موثری در حوزه تجسمی دنبال شود.

در این مراسم با حضور پنج کاریکاتوریست ترکیه که میهمان حوزه هنری در ایران هستند از شانکار پامارسی از هند و آنتونیو سانتوس از پرتغال به عنوان داوران خارجی یازدهمین دوسالانه بین‌المللی کاریکاتور تهران قدردانی شد.

همچنین انجمن کاریکاتوریست‌های ترکیه در این مراسم با اهدای لوح از سید مسعود شجاعی طباطبایی قدردانی کرد و کاریکاتوریست اهل ترکیه در ادامه این مراسم گفت: از اینکه در ایران و محضر فرهنگ و هنر ایران هستیم، خوشحالیم. کاریکاتوریست‌های ایران از بهترین کاریکاتوریست‌ها هستند و امیدواریم کاریکاتوریست‌های ایران در فعالیت‌های خود علیه امپریالیسم هنرمندان ترکیه را همراه خود بدانند و دوستی ایران و ترکیه همچنان پاینده باشد.

در ادامه مراسم با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل هنرهای تجسمی و دبیر دوسالانه کاتالوگ یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران رونمایی شد.

در ادامه با حضور سیدمسعود شجاعی طباطبایی، دبیر و محمدحسین نیرومند و مسعود ضیایی زردخشویی؛ از اعضای هیات انتخاب دوسالانه جوایز بخش کارتون آزاد اهدا شد. در این بخش مهناز یزدانی از ایران، جوزف پرچال از اسپانیا و کلاوس پیتر از اتریش اول تا سوم شدند.

جوایز بخش کاریکاتور چهره با موضوع افراد مشهور و کارتون موضوعی با موضوع امنیت توسط سیدمسعود شجاعی طباطبایی؛ دبیر دوسالانه و کامبیز درم بخش، جواد علیزاده، شانکار پامارسی از هند و آنتونیو سانتوس از پرتغال از داوران دوسالانه اهدا شد.

در بخش کاریکاتور چهره برونو همزاگیج از برزیل، امین ترابی از ایران و عارف نیازی از ایران اول تا سوم شدند.

در بخش کارتون موضوعی با موضوع امنیت توشو بورکوویچ از صربستان، شهرام رضایی از ایران و میخاییل زلاتکوفسکی از روسیه اول تا سوم شدند.

نفرات اول تا سوم سه بخش دوسالانه تندیس دوسالانه و به ترتیب جایزه 2000، 1500 و 1000 دلاری دریافت کردند.

جایزه ویژه 8000 دلاری یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران به سجاد رافعی از ایران اهدا شد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز