کد خبر: 568038 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت پیامی صادر کرد.

به گزارش ایلنا، در پیام سیدعباس صالحی خطاب به این جشنواره آمده است: سینما در عصر حاضر با بیان اعجازگونه خود، تاثیری شگرف بر مخاطبان دارد و زبانی گویا برای انتقال پیام به جامعه محسوب می‌شود.

سینمای مستند با ویژگی‌های منحصر به فرد، با بیانی صریح‌تر و صدایی رساتر، جهان پیرامون ما را با همه واقعیت‌هایش به تصویر می‌کشد و از این رو از مرتبه‌ای والاتر نزد اهل خرد و اندیشه برخوردار است.

بیان بی‌واسطه واقعیت‌های جامعه امروز از دریچه تیزبین هنرمندان مستندساز با هدف انعکاس زیبایی‌ها،  رفع کاستی‌ها و برطرف ساختن مشکلات، نشان دهنده دغدغه مندی، دلسوزی و احساس مسئولیت اهالی فرهنگ و هنر این مرزوبوم است که به فردایی بهتر و جامعه‌ای پویاتر چشم دوخته‌اند.

تردیدی نیست که از رهگذر حقیقت امروز می‌توان افقی روشن برای آینده ترسیم کرد. همچنان که مولای متقیان، علی (ع) فرمود: "حقیقت بهترین راهنما است" و این کلام نورانی سال‌هاست که چراغ راه جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران"سینما حقیقت" است. رویدادی که اکنون تجربه یک دهه برگزاری را پشت سر نهاده و در یازدهمین دوره برگزاری، شاهد همت والا و هنر درخشان عزیزانی است که با تلاش طاقت‌فرسا، جایگاهی شایسته و اعتباری ارزشمند در سطوح منطقه‌ای و جهانی به این جشنواره بخشیده‌اند.

از تمامی دست‌اندرکاران جشنواره سینما حقیقت صمیمانه قدردانی نموده و برای همه شرکت‌کنندگان، خالقان آثار و تماشاگران این رویداد از درگاه ایزد متعال توفیق و سربلندی آرزومندم.

سینما حقیقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر