کد خبر: 567963 A

حقیقت‌شناس گفت: در تمام این سال‌ها تلاش کرده‌ایم که یک جشنواره ملی داشته باشیم. جشنی که تمام ظرفیت‌های ملی را در خود داشته باشد و ظهوری بین‌المللی در آن شکل بگیرد.

به گزارش ایلنا، جمشید حقیقت‌شناس، دبیر هنری این دوره جشنواره گفت: در تمام این سال‌ها تلاش کرده‌ایم که یک جشنواره ملی داشته باشیم. جشنی که تمام ظرفیت‌های ملی را در خود داشته باشد و ظهوری بین‌المللی در آن شکل بگیرد. با رایزنی‌های مختلف و بررسی فعالیت‌های جهان معاصر در تلاش هستیم که جشنواره دهم را با کیفیت‌تر به استانداردهای بین‌المللی نزدیک‌‌تر کنیم.

وی با تأکید بر اینکه جشنواره فجر باید آنقدر جامعیت داشته باشد که اتفاقات هنری دنیا نتواند ضربه‌ای به این جشنواره بزند افزود: ما به هنرهای تجسمی خودمان مدیون هستیم و تمام هنرمندان این حوزه، فعالان فرهنگی و هنری و اشخاصی که مدیریت و برنامه‌ریزی‌های کلان هنری را در سطح کشور بر عهده دارند باید کمک کنند تا با این جشنواره به اعتبار جهانی برسیم. به این منظور در دوره دهم جشنواره سعی کردیم بخش‌های مختلفی را جذب کنیم، از جمله فعالیت‌های نگارخانه‌ها، استفاده از پتانسیل استان‌ها و همچنین فعال‌تر کردن بخش بین‌الملل که با رایزنی‌های بیشتر هنرمندان خارجی شاخص و آثارشان را انتخاب و جذب کنیم. البته در این بخش ستاد برگزاری جشنواره انتخاب کننده است و در صدد هستیم آثاری را برگزینیم که به کیفیت جشنواره بیافزاید.

این دبیر هنری در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیک شدن به پایان مهلت فراخوان گاهاً برای برخی همچنان ابهاماتی وجود دارد، افزود: معمولاٌ کسانی در جشنواره‌ها شرکت می‌کنند که ایده‌های تازه دارند ولی محلی برای عرضه ندارند. من از همین‌جا دعوت می‌کنم از همه هنرمندان بخش تجسمی که ایده‌های بکر و دست نیافتنی دارند در جشنواره دهم حضور پیدا کنند و ما در ستاد برگزاری آماده هرگونه کمک و همیاری به این هنرمندان هستیم.

دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر با حمایت دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر از ٣بهمن الی ٤ اسفند در تهران، برگزار می‌شود.

جشنواره هنرهای تجسمی جشنواره هنرهای تجسمی محلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر