کد خبر: 567834 A

امیرنصیربیگی، مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی روایت فتح، از بازگشایی «تماشاخانه سرو» در دی ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا، امیرنصیربیگی مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی روایت فتح درباره اقدامات انجام شده جهت بازگشایی تماشاخانه سرو گفت: قریب یک سال بود که این تماشاخانه پذیرای بسیاری از نمایش‌های ارزشی به‌خصوص در حوزه انقلاب  اسلامی و دفاع مقدس بود. اما به دلیل شروع اقدامات مهندسی و نقشه‌برداری جهت ساخت پردیس فرهنگی هنری روایت فتح، این تماشاخانه با تعطیلی چندماهه مواجه شد.

نصیربیگی ادامه داد: اما از آنجایی که قصد ما این بود که همچنان از ظرفیت تماشاخانه سرو به عنوان شکلی از رویه‌های حمایتی گروه هنرهای نمایشی روایت فتح استفاده شود. لذا در همین راستا پیگیری‌های لازم انجام و جلسات متعددی برگزار شد که در نهایت با حمایت‌های مسئولین امر برابر برنامه‌ریزی صورت گرفته در گروه هنرهای نمایشی روایت فتح مقرر گردید تماشاخانه سرو در محل تازه‌ای به عنوان مامن تخصصی و حامی ویژه هنرمندان تئاتری دفاع مقدس،  انقلاب اسلامی و مقاومت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی درباره محل جدید برپایی این تماشاخانه افزود: دسترسی هنرمندان و مخاطبین به تماشاخانه به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی در جلسات کارشناسی همواره مورد نظر و اهمیت ویژه بود لذا از بین گزینه‌های پیش رو منطبق با همین رویکرد محل جدید انتخاب و کارشناسی‌های فنی انجام و در ادامه انتقال تماشاخانه در دستور کار گروه هنرهای نمایشی روایت فتح قرار گرفت و تلاش شد اشکالات فنی قبلی اصلاح و با هدف توسعه فضای تماشاخانه و تغییرات مدیریتی رسما فعالیت تخصصی خود را آغاز کند. اکنون در مراحل پایانی احداث تماشاخانه سرو هستیم و امیدواریم با خاتمه اقدامات عمرانی اوایل دی ماه بازگشایی مجدد تماشاخانه سرو را با حضور هنرمندان و مدیران و مخاطبین تئاتری عزیز شاهد باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تماشاخانه سرو در اولین گام در دی ماه میزبان دو نمایش خواهد بود و به این ترتیب حیات دوباره خود را در مکانی تازه آغاز و جشن خواهد گرفت.

تماشاخانه سرو مدیرعامل گروه هنرهای نمایشی روایت فتح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر