کد خبر: 566035 A

با گذشت ۱۰ روز از شروع طرح پاییزه کتاب، بیش از ۳۴۵ هزارنسخه کتاب از سوی ۱۴۵ هزار نفر خریداری شده است که در مقایسه با طرح‌های پیشین حمایت از کتابفروشی‌ها، رشد قابل توجهی داشته است.

به گزارش ایلنا، فروش ۳۴۵ هزار نسخه کتاب در ۱۰ روز از اجرای طرح پاییزه کتاب در حالی به ثبت رسید که در پاییزه کتاب سال ۱۳۹۵ در بازه زمانی یک ماهه، ۵۶۱ هزار و ۷۷۶ نسخه کتاب به فروش رسیده بود.

طرح پاییزه کتاب با مشارکت ۸۲۹ کتابفروشی در ۳۱ استان کشور در حال اجراست که تاکنون استان‌های تهران با ۱۵۱ کتابفروشی، اصفهان با ۱۰۳ کتابفروشی و قم با ۹۱ کتابفروشی بیشترین مشارکت را به لحاظ تعداد کتابفروشی‌ها به خود اختصاص دادند.

استان تهران با فروش ۷۵هزار و ۵۳۸ نسخه کتاب به ۳۱هزار و ۲۹۱ نفر توانست رتبه اول پرفروش‌ترین استان‌ها را به خود اختصاص دهد و خراسان رضوی با ۸۷ کتابفروشی توانست ۴۵هزار و ۶۷۲ نسخه کتاب را به ۱۷ هزار و ۲۶ نفر بفروشد و در جایگاه دوم پر فروش‌ترین استان‌ها قرار بگیرد. همچنین، استان اصفهان با ۱۰۳ کتابفروشی خود و فروش ۳۰ هزار و ۱۷۲ نسخه کتاب به ۱۳ هزار و ۳۲۳ نفر در جایگاه سوم این فهرست قرار گرفته است.

اجرای طرح «پاییزه کتاب» با شعار «هر ورقش دفتریست... » از دوم آذرماه آغاز شده است. از بین ۸۲۹ کتابفروشی تأییده شده در این طرح ۶۳۳ کتابفروشی از مراکز استان‌ها و ۱۹۶ کتابفروشی از شهرستان‌ها عضو طرح شده‌اند. علاقه‌مندان و خریداران کتاب با همراه داشتن کارت ملی می‌توانند با مراجعه به کتابفروشی های عضو طرح (به مدت ۲۰ روز برای مراکز استان‌ها و به مدت ۳۰ روز برای شهرستان‌ها) از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف ۱۰۰ هزار تومان استفاده کنند.

طرح «پاییزه کتاب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر