کد خبر: 555769 A

شهرام مکری در اکران افتتاحیه فیلم هجوم مطرح کرد؛

مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی هجوم به کار گردانی شهرام مکری شب گذشته دوشنبه 15 آبان در سینما چارسو برگزارشد.

به گزارش ایلنا، شهرام مکری قبل از نمایش فیلم هجوم گفت: این فیلم تجربه مهمی برای من بود و شاید بهتر بود دیگر عوامل نیز همراه من روی صحنه می‌آمدند چرا که در تعریف کارگردانی این فیلم نمی‌دانم آیا تنها حضور شخص من کافی است یا باید دیگر عوامل هم که سهمی در کارگردانی این فیلم داشتند، باید در اینجا کنارم حاضر باشند. به طور مثال کاری که علیرضا برازنده به عنوان فیلم‌بردار انجام داد، خودش کارگردانی بود و نمی‌دانم در نهایت من بیشتر کارگردان این فیلم هستم یا علیرضا برازنده! به نظرم یکی از نبوغ‌آمیزترین فیلم‌برداری‌هایی که در سینمای ایران وجود دارد را شما می‌توانید در این فیلم ببینید.

مکری افزود: این فیلم هم‌چنین در نوع خود با اتفاقات جالب دیگری نیز همراه بود. به طور مثال می‌توانم از ایمان امیدی، گریمور فیلم نام ببرم که کار بسیار ویژه‌ای انجام داد و در تمام مدت همزمان با فیلم‌برداری، بازیگران را گریم می‌کرد و جلوی دوربین می‌فرستد. اجرای این کار بدون این مهارت ایمان ممکن نبود. یا کاری که آقای پرویز آبنار به عنوان صدابردار، صداگذار و طراح صدای فیلم انجام داد، کاری بی‌نظیر است و ایشان تا پریشب درحال کار کردن بر روی صدای این فیلم بودند و بسیار از ایشان ممنون هستم.

این کارگردان صحبت‌هایش را با اشاره به گروه بازیگران فیلم ادامه داد: در مورد تیم بازیگری هم هر آنچه که از آنان خواستم، تمام و کمال انجام دادند.

کارگران فیلم «هجوم» هم‌چنین به مجری طرح این فیلم اشاره کرد: امیر اثباتی برای من خیلی بیشتر از یک مجری طرح، مشاور کارگردان و طراح هنری بود. در واقع او لوکیشن خاص این فیلم را از هیچ، ساخت. باز هم می‌گویم  نمی‌دانم کارگرانی این فیلم بدون حضور او ممکن بود یا نه. در کنار این افراد می‌خواهم از نسیم احمدپور نام ببرم که از اولین پروژه‌های سینمایی با او همکاری داشته‌ام و فیلم‌نامه این فیلم هم با همراهی او نوشته شده‌است. کسانی که با او کار کرده‌اند می‌دانند که سخت‌ترین بخش کار کردن با او این است که اسمش را در پوستر اثر بیاوریم. او هرکاری می‌کند که این اتفاق نیافتد ولی بسیار خوشحالم که توانستم او را راضی کنم تا نامش را بر پوستر فیلم بیاورم و فیلم بعدی‌ام را هم بر اساس نوشته‌ای از او کار می‌کنم.

شهرام مکری ادامه داد: در مورد میلاد موحدیان، آهنگساز فیلم هم می‌خواهم بگویم که او با دل و جان در این پروژه حضور داشته است و من موسیقی این فیلم را بسیار دوست دارم. تشکر دیگرم را هم از آقای حسین اکبری، مدیر تولید می‌کنم که بهترین مدیر تولیدی است که دیده‌ام و ایشان شماره یک در کار خودش است. همین جا از حسین تشکر می‌کنم و می‌خواهم به او بگویم که این کار نتیجه زحمات اوست. من باز هم می‌خواهم تاکید کنم که این فیلم ۱۰۰ درصد همان چیزی است که من می‌خواستم و اگر هر کمی و کاستی داشته باشد، از شخص من است.

علیرضا برازنده، فیلم‌بردار «هجوم» نیز گفت: این فیلم یکی از بهترین پروژه‌هایی بود که انجام دادم و بعد از کار کردن با آقای مکری انگار به یک دید تازه‌ای از سینما رسیدم و من بارها در مجالس و محافل مختلف درمورد لذت کار کردن با آقای مکری گفته‌ام.

گروه هنر و تجربه شهرام مکری فیلم هجوم فیلم گمیچی IKV
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر