کد خبر: 554338 A

سی و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول امروز با حضور ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایلنا، سی و ششمین دوره نمایشگاه کتاب استانبول از ۱۳ تا ۲۱ آبان ماه در محل نمایشگاه‌های دائمی استانبول برگزار می‌شود.

یکی از ۱۰ سالن نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول به بخش بین‌الملل اختصاص‌یافته است که فعالیت ۴ روزه دارد. در این دوره از نمایشگاه ۲۰ کشور حضور دارند که در مقایسه با سال گذشته رشد ۱۲ درصدی داشته است. ایران، رومانی، جمهوری آذربایجان، کره جنوبی، آلمان، چین، امارات، بلغارستان، گرجستان، صربستان، مقدونیه، تایوان، آلبانی، قطر، هند، بوسنی و هرزگوین، کلمبیا، لبنان، قزاقستان و مجارستان کشورهایی هستند که در نمایشگاه حضور دارند. کره جنوبی مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است. در بخش بین‌الملل نمایشگاه پروژه «تدا» که برنامه وزارت فرهنگ ترکیه برای حمایت از ترجمه و نشر آثار ترکی در کشورهای دیگر است به‌طورجدی دنبال می‌شود تا انگیزه‌ای برای ترغیب ناشران و آژانس‌های ادبی برای خرید رایت کتاب‌های ترکی باشد.

جمهوری اسلامی ایران در این دوره از نمایشگاه در غرفه‌ای به مساحت ۱۲ مترمربع و نمایش ۲۵۰ عنوان کتاب در حوزه‌های کودک و نوجوان، ادبیات، شعر، ایران‌شناسی و هنر، دفاع مقدس و دین حضور دارد. مرتضی کربلایی‌لو نویسنده کشورمان، و آژانس ادبی پل نیز در غرفه ایران فعالیت دارند.

معرفی صنعت نشر ایران به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب کاتالوگ به زبان ترکی، دعوت از ناشران برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی ۱۰۵ نویسنده برتر حوزه کودک و نوجوان با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، معرفی طرح حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ترجمه و انتشار کتاب‌های ایرانی به زبان انگلیسی و ترکی از جمله برنامه‌های حضور ایران در این دوره از نمایشگاه است.

سی و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر