کد خبر: 546448 A

نتایج مسابقه جایزه معمار در 20 مهرماه سال 96 اعلام شد، و کارها در چهار بخش مسکونی، آپارتمانی، بازسازی و عمومی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا، نتایج مسابقه جایزه معمار در 20 مهرماه سال 96 اعلام شد، و کارها در چهار بخش مسکونی، آپارتمانی، بازسازی و عمومی مورد بررسی قرار گرفت.

در جایزه معمار هر ساله داوران ایرانی و بین‌المللی، خلاقیت و نحوه به کارگیری فضا در خدمت کاربری را مورد بررسی قرار می‌دهد و موجب شکوفایی مفهوم معماری ایرانی می‌شود. داوران هفدهمین دوره رقابت معماری، حسین شیخ زین‌الدین، جی‌ونژن، رضا دانشمیر، علی‌کرمانیان و رامبد ایلخانی بودند.

معیارهای داوری جایزه معمار 96

معیارهای عمومی زیر در داوری تمامی پروژه‌ها مدنظر قرار خواهند گرفت:

- خلاقیت و نوآوری در طراحی و نوآوری در کاربرد مصالح و فناوری ساختمان

- مواجهه خلاقانه با مشکلات خاص پروژه از‌جمله: محدودیت‌های اقتصادی، شرایط خاص سایت از‌نظر ابعاد و اندازه‌ها،‌ ضوابط و رویه‌های قانونی (به‌ویژه در شهرها)، دشواریی های فنی و ...

- دقت و نوآوری در طراحی جزئیات

- توجه به محیط پیرامونی و شرایط اقلیمی،‌ ارزش‌های زیست‌ محیطی و تعهدات اجتماعی

بدیهی است که قضاوت نهایی در‌مورد هر پروژه نه از‌طریق مشخص کردن امتیاز آن در هر‌کدام از موارد فوق و معدل‌گیری از امتیازات، که با قضاوت درباره تمامیت آن صورت خواهد گرفت.

برندگان گروه مسکونی تک‌واحدی

رتبه اول: طراحان و بناکنندگان زاو، محمدرضا قدوسی، ویلای چشم‌چران، مینو دشت

رتبه دوم مشترک: دفتر معماری 51-35، حمید عباسلو، عباس یاقوتی، ندا ادیبان راد، ویلای ونوش، مازندران

رتبه دوم مشترک: سعید میرمحمد صادقی، لادن زارعی، ویلای شماره سی، البرز

رتبه سوم: دفتر دیگر، علیرضا تغابنی، دوگانه صفادشت

برندگان گروه مسکونی - آپارتمانی

رتبه اول: گروه طراحی فضا، رویداد، شهر، محمد عرب، مینا معین‌الدینی، الهه حاج‌دایی، مجموعه مسکونی خواب آرام، اصفهان

رتبه دوم مشترک: مهندسان مشاور نگین شهر آینده، علی نقوی نمینی، آپارتمان 111، البرز

رتبه دوم مشترک: دفتر معماری ساو، امین فراهانی، ساختمان مسکونی خیابان منظریه، تهران

رتبه سوم مشترک: مسیح فضیله، ساختمان مسکونی خانه کوچک، اصفهان

رتبه سوم مشترک: دفتر معماری پیرامون، بهروز شهبازی با همکاری مهران قرائتی، آپارتمان مسکونی ملک، اصفهان

برندگان گروه بازسازی

رتبه اول: مجید زمانی، محدثه یونسی، علی غرقی، آشپزخانه آبان، تهران

رتبه دوم: طراحان و بناکنندگان زاو، محمدرضا قدوسی، روشنک سجادیان، گالری نبشی، تهران

رتبه سوم: دفتر معماری موسوی و همکاران ، سید جلیل موسوی، بازسازی نمایندگی کاشی تبریز و Keraben، همدان

برندگان گروه عمومی

رتبه اول: مهندسان مشاور هسته طراحی [فضای چهارم]، سام طهرانچی، باغ کتاب تهران

رتبه دوم: طراحان و بناکنندگان زاو، محمدرضا قدوسی، گلناز بهرامی، فاطمه رضایی فخرآستانه، حضور در هرمز رتبه

رتبه سوم مشترک: دفتر معماری آن، مهراد حبیبی، ‌روزبه قائم مقامی، کیوب کلاب، تهران

رتبه سوم مشترک: دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری، احسان حسینی، الهام گرامی‌زاده نائینی، پروژه ته باغ رستوران محمد، اصفهان

برندگان در گروه بازسازی

آشپزخانه آبان

aban

گالری نبشی، تهران

nabshi

بازسازی نمایندگی کاشی تبریز وkeraben، همدان

kashi-tabriz

 

تقدیر شدگان در بخش بازسازی جایزه معمار 96

فرش فیلم

محمدرضا قدوسی

فاطمه رضایی،فخرآستانه

خانه فرهنگ رایزن

گروه معماری سروستان

مانلی افشنگ و مهفام کوشش

خانه انکسار

فراز بیگی

برندگان گروه مسکونی تک‌واحدی

رتبه اول:

طراحان و بناکنندگان زاو،  محمدرضا قدوسی، ویلای چشم‌چران، مینو دشت

cheshm-cheran

رتبه دوم مشترک:

دفتر معماری 51-35، حمید عباسلو، عباس یاقوتی، ندا ادیبان راد، ویلای ونوش، مازندران

2-venoush(1)

رتبه دوم مشترک:

سعید میرمحمد صادقی، لادن زارعی، ویلای شماره سی، البرز

si

 رتبه سوم:

دفتر دیگر، علیرضا تغابنی، دوگانه صفادشت

2gane-safadasht

تقدیر شدگان در تک واحدی سازی جایزه معمار 96

ویلای باغ پرتقال (مازندران)

ویلای مزرعه شهر اسب (گروه معماری حجم سبز)

علی بصیری، احسان محمدی، محسن جعفری

گلخانه، البرز

شبنم حسینی

برندگان گروه مسکونی آپارتمانی

رتبه اول:

گروه طراحی فضا، رویداد، شهر، محمد عرب، مینا معین‌الدینی، الهه حاج‌دایی، مجموعه مسکونی خواب آرام، اصفهان

khabe-aram

رتبه دوم مشترک:

مهندسان مشاور نگین شهر آینده، علی نقوی نمینی، آپارتمان 111، البرز

111-apartment

رتبه دوم مشترک:

دفتر معماری ساو، امین فراهانی، ساختمان مسکونی خیابان منظریه، تهران

manzariye

رتبه سوم مشترک:

مسیح فضیله، ساختمان مسکونی خانه کوچک، اصفهان

khane-kuchak

 رتبه سوم مشترک:

دفتر معماری پیرامون، بهروز شهبازی با همکاری مهران قرائتی، آپارتمان مسکونی ملک، اصفهان

malek-apartment

برندگان گروه عمومی

رتبه اول:

مهندسان مشاور هسته طراحی [فضای چهارم]، سام طهرانچی، باغ کتاب تهران

bagh-ketab(1)

 رتبه دوم:

طراحان و بناکنندگان زاو، محمدرضا قدوسی، گلناز بهرامی، فاطمه رضایی فخرآستانه، حضور در هرمز.

hozur-dar-hormoz

رتبه سوم مشترک:

دفتر معماری آن، مهراد حبیبی، ‌روزبه قائم مقامی، کیوب کلاب، تهران

cub-club

 رتبه سوم مشترک:

دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری، احسان حسینی، الهام گرامی‌زاده نائینی، پروژه ته باغ رستوران محمد، اصفهان

3-tah

 

برندگان جایزه معمار سال 96
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر