کد خبر: 544189 A

از سوی رییس سازمان سینمایی وظایف و ماموریت‌های شورای سیاستگذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تعیین شد.

به گزارش ایلنا، در اولین جلسه شورای سیاستگذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر که روز گذشته در سازمان سینمایی برگزار شد، محمدمهدی حیدریان با برشمردن وظایف این شورا گفت: تصویب مقررات و شیوه برگزاری جشنواره و بخش‌های آن اولویت اول است و در ادامه اعضای هیات انتخاب و آیین نامه انتخاب فیلم‌ها، اعضای هیات داوری و آیین نامه داوری آثارو بزرگداشت‌ها و آیین‌ها باید جزو وظایف شورا قلمداد شود.

رییس شورای سیاستگذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر تصویب بودجه جشنواره و تامین‌کنندگان مالی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف برگزاری جشنواره در حین برگزاری را از دیگر وظایف این شورا عنوان کرد.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى و رییس سازمان سینمایى در ادامه جشنواره‌هاى ملى و بین‌المللى فجر را مهمترین و باشکوهترین رویداد هنرى همزمان با جشن‌هاى پیروزی انقلاب اسلامى دانست و با تاکید  بر شفاف‌سازى هزینه‌هاى جشنواره‌هاى سینمایی اظهار کرد: همزمان با تلاش برای پرشکوه‌تر شدن و مردمى بودن جشنواره فیلم فجر باید برای صرفه‌جویى و شفاف‌سازى هزینه‌هاى این رویدادها و فرایند اجرائى آن تلاش کنیم چراکه جشنواره فیلم فجر مهمترین رویداد حرفه‌ای سینمای ایران و برگزاری همزمان آن با دهه مبارک فجر با پیشینه‌ای به قدمت انقلاب اسلامی ارزش و اهمیت آن را دوچندان می‌نماید.

حیدریان، مردم و افکارعمومى را حامیان اصلى جشنواره فیلم فجر دانست و گفت: مردم حق دارند در جریان اطلاعات مالى جشنواره‌ها باشند و نگاه دلسوزانه و سازنده رسانه‌ها، به دست‌اندرکاران چنین رویداد مهم هنرى، این فرصت را می‌دهد تا خطاهاى احتمالى را کاهش و کیفیت برگزارى جشنواره را افزایش دهند. لذا ما فارغ از فضاسازی و بازی رسانه‌ای خود را موظف به شفا‌ف‌سازی می‌دانیم و براساس آغاز اجراى قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در دولت تدبیر و امید، هزینه‌هاى دوره‌هاى پیشین جشنواره‌هاى فجر در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات قرار گرفته و در جشنواره سی و ششم فجر نیز اطلاعات مالى این رویداد اطلاع رسانى مى‌شود.

وی با اشاره به اهمیت سى و ششمین جشنواره فیلم فجر و تجارب سه دهه اخیر ادامه داد: جشنواره محلى براى کشف و معرفی استعدادهای درخشان در کنار بهره‌گیری و قدرشناسی از تجارب به بار نشسته صاحبان تجربه و علم این هنر بى بدیل، نسبت به ایفای سهم از برنامه جامع سینمای ایران است.

علیرضا رضاداد، علیرضا تابش، حسن خجسته، محمد بزرگ نیا و ابراهیم داروغه‌زاده از اعضای شورای سیاستگذاری سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر هستند که در اولین جلسه فراخوان این دوره و شیوه برگزاری و بخش‌های آن را نهایی کردند که بزودی اعلام می‌شود.

جشنواره فیلم فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر