کد خبر: 543484 A

مسابقه «دستم را بگیر» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی سعید ابوطالب با شعار «یک نفر را به زندگی برگردانیم» از شبکه افق پخش خواهد شد.

به گزارش ایلنا مجموعه تلویزیونی «دستم را بگیر» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سعید ابوطالب، یک رئالیتی شو در قالب مستند - مسابقه است که  به موضوع یافتن راه‌حل‌های ساده برای حل آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی می‌پردازد.

هدف از مستند - مسابقۀ «دستم را بگیر» به تصویر کشیدن فعالیت افراد معمولی جامعه است که با انگیزه‌های شخصی سعی در شناخت موضوعاتی مثل بچه‌های کار، کولبران، بازماندگان از تحصیل در مناطق دور دست، بیماران خاص و  دیگر نیازمندان و آسیب دیدگان اجتماعی دارند و قصد یاری رساندن به آنها بدون استفاده از نهادها و امکانات دولتی را دارند.

تصویربرداری از رقابت 7 گروه حاضر در این  پروژه بزرگ همزمان در استان‌های مختلف و نقاط مرزی همچون کردستان، جنوب کرمان، جزیره مینو در خرمشهر، حاشیه‌های تهران و  شهر مشهد و .... انجام شده است.

در این مسابقه بینندگان تلویزیونی، گروهی که روش و اقدامش را در کمک به دیگران می‌پسندند را به عنوان گروه برتر انتخاب می‌کنند و به آنها با توجه به روششان در کمک‌رسانی و ارتباطشان با موضوع و کمک به همنوعان رای می‌دهند.

شعار این مجموعه تلویزیونی «یک نفر را به زندگی برگردانیم» است  و بدین منظور از فعالان اجتماعی، دانشجویان، خبرنگاران و مستندسازان دعوت شده که به‌عنوان گروه‌های خیر شرکت داشته باشند. گروه‌های دو تا سه نفره موضوعشان را انتخاب کردند تا در یک بازه زمانی دو ماهه بتوانند مشکل یک فرد یا یک خانواده را حل کنند، شرایط بهتری برای او ایجاد کنند و امید به زندگی را در او ایجاد کنند. در این مسیر طولانی بعضی از گروه‌ها کاملا موفق می‌شوند و بعضی از گروه‌ها نمی‌توانند به وعده خود عمل کنند و در نهایت بینندگان برنامه از طریق تلویزیون به این گروه‌ها رای می‌دهند.

این گروه برنامه ساز اولین بار رئالیتی شو را با مجموعه مستند - مسابقه  سرزمین دانایی به تلویزیون آوردند و سپس قالب یا گونه «رئالیتی شو» را در مجموعه پرطرفدار «رالی ایرانی» در نمایش خانگی نیز تجربه کردند.

عوامل اصلی این برنامه عبارتنداز: تهیه‌کننده و کارگردان : سعید ابوطالب ، مدیر تولید :احمد مرادی،دستیاران تهیه‌کننده: محمدهادی شیرازی، علیرضا تهرانی، محمدجواد کربلایی، دستیار کارگردان: یاسر سنایی، اعضای گروه طراحی: سیدمحس حسینی، محمود کریمی، سهیل عظیمی و یاسر سنایی.

شبکه افق دستم را بگیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر