کد خبر: 516563 A

در گفتگو با ایلنا اعلام شد؛

وحید نصیریان، فیلمساز انیمیشن بر اثر سکته قلبی درگذشت. ساخت فیلم‌هایی چون: سه قطره خون، بت ابدی، ضد نور، حفره، جای دیگر و نویسندگی و کارگردانی انیمیشن بلند سینمایی قلب سیمرغ در کارنامه کاری او ثبت شده است.

روانبخش صادقی (مدیرعامل انجمن آسیفا) در گفتگو با خبرنگار ایلنا با اعلام خبر درگذشت وحید نصیریان گفت: وی هیچ بیماری نداشته است. او شب گذشته (پنجشنبه  5 مرداد ماه) در یک جشن خانوادگی حضور داشت اما به ناگهان دچار سکته قلبی شده و از دنیا می‌رود.

وی ادامه داد: پیکروحید نصیریان هم‌اکنون در بیمارستان مهراد است و قرار است بزودی برای تشییع به تبریز منتقل شود.

وحید نصیریان  از انیمیشن‌سازان  شناخته شده ایران است. او در زمان فوت 46 سال داشت.

وحید نصیریان فارغ‌التحصیل هنرهای زیبای تبریز در سال ۱۳۶۸ است که سال‌ها در عرصه‌ی نقاشی، فیلمنامه‌نویسی و کارگردانی انیمیشن فعالیت می‌کرد. او در برگزاری نمایشگاه‌های متعدد انفرادی، گروهی نقاشی و طراحی در داخل و خارج از کشور، تصویرسازی ۱۲ عنوان کتاب برای نوجوانان از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۲ نیز فعالیت داشت.

ساخت فیلم‌هایی چون: سه قطره خون، بت ابدی، ضد نور، حفره، جای دیگر و نویسندگی و کارگردانی انیمیشن بلند سینمایی قلب سیمرغ در کارنامه کاری او ثبت شده است.

او جوایز علاوه بر جوایز داخلی و خارجی، سابقه داوری در بیش از ۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی فیلم و انیمیشن را در کارنامه هنری‌ خود داشته است.

انیمیشن بیمارستان سکته قلبی وحید نصیریان درگذشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر