کد خبر: 496700 A

آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» با صدای شهرام ناظری در آستانه سی امین سال انتشار، به صورت نسخه دیجیتال از سوی سامانه ریتمو منتشر شد.

به گزارش ایلنا، آلبوم ماندگار «آتشی در نیستان» با صدای «شهرام ناظری» شوالیه آواز ایران یکی از آثار ارزشمند موسیقایی است که سه دهه پیش منتشر شده است.

این اثر از جمله تولیدات موسیقی است که دسترسی به آن در بازار موسیقی به صورت فیزیکی چندان میسر نیست و می‌توان گفت از آلبوم‌های کمیاب در بازار است، لذا سایت ریتمو، برای ارزشگذاری آثاری این چنین اصیل، ماندگار و مرور قطعات به یادماندنی این آلبوم، اقدام به انتشار آن بصورت دیجیتالی کرده است.

قطعات آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» عبارتند از: «سپیده» ـ آواز در گوشه حجاز، هم‌نواز آواز «جلال ذوالفنون»، شعر خیام، «آتشی در نیستان» ـ مقدمه و تصنیف، ساخته «شهرام ناظری»، شعر از مجذوب تبریزی، «یار مرا»، «قطعه ضربی حجاز» ساخته «جلال ذوالفنون»، شعر از مولانا، «قطعه ضربی»، ـ بر مبنای ملودی محلی مازندران، ساخته «جلال ذوالفنون»، «آن کیست»، ـ بداهه‌نوازی و بداهه‌خوانی بر مبنای لحن محلی مازندرانی، هم‌نواز آواز: جلال ذوالفنون ـ و «ارغوان»، تصنیف ساخته «شهرام ناظری»، شعر حافظ.

این اثر، بر پایه هم‌نوازی سه‌تار در سال ۱۳۶۷، با صدای شهرام ناظری و سرپرستی و آهنگسازی جلال ذوالفنون اجرا شده‌است. برخورداری از ریتم صحیح، متنی قوی و لحنی سوزان در این آلبوم، باعث شده تا «آتش در نیستان» اثری بی‌بدیل باشد و آنرا به یکی از ماندگارترین آثار ناظری بدل سازد.

آلبوم «آتشی در نیستان» با صدای شهرام ناظری توسط شرکت موسیقی «ایران گام» از طریق سایت «ریتمو» به آدرس www.ritmo.ir به صورت دیجیتال، قابل خریداری است.

شهرام ناظری «آتشی در نیستان» با صدای شهرام ناظری دیجیتالی شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر