خبرگزاری کار ایران

بداقبالی "نجس‌ها"

بداقبالی "نجس‌ها"
کد خبر : ۴۹۰۸۱۳

چهار عنوان جدید از رمان‌های پلیسی مجموعه نقاب توسط انتشارات جهان کتاب منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رمان‌های «مگره نزد فلاماندها»، «اغما» ، «پرواز بدون او» و «نجس‌ها» عناوین ۶۸ تا ۷۱  از مجموعه پلیسی نقاب، به‌تازگی توسط انتشارات جهان کتاب منتشر و برای اولین بار نیز در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شدند.

«مگره نزد فلاماندها»

رمان «مگره نزد فلاماندها» نوشته ژرژ سیمنون 68‌امین عنوان از مجموعه نقاب انتشارات کتاب جهان است که توسط عباس آگاهی ترجمه شده است.

پشت جلد این کتاب آمده است:

«سربازرس مگره به درخواست آنا پیترس، از خانواده‌ای فلاماند و مغازه‌دار، روانه ژیوه نزدیک مرز بلژیک می‌شود؛ شهری کوچک در کنار رودخانه‌ای بزرگ که در آن ده‌ها کشتی باری و یدک‌کش در انتظار فرونشستن طغیان رودخانه پهلو گرفته‌اند. به دنبال ناپدید شدن دختر جوانی که آخرین بار در خانه آنا دیده شده بود، خانواده پیترس مورد سوء‌ظن پلیس قرار می‌گیرند. خانواده دختر و همچنین برخی از مردم محل که به خاطر رقابت‌های کاری، دلِ خوشی از فلاماندها ندارند بر آتش دشمنی می‌دمند. در این میان، مگره بی‌آن‌که مأموریت رسمی‌داشته باشد، تحقیقی را آغاز می‌کند و در هر گام با معماهایی تازه‌ روبه‌رو می‌شود...»

رمان «مگره نزد فلاماندها» نوشته ژرژ سیمنون با ترجمه عباس آگاهی در ۱۵۶ صفحه و قیمت ۱۲ هزار تومان توسط انتشارات جهان کتاب منتشر شده است.

«اغما»

رمان «اغما» نوشته فردریک دار  69‌امین عنوان از مجموعه نقاب انتشارات کتاب جهان است که همچون ۱۲ رمان گذشته از او توسط عباس آگاهی ترجمه و در مجموعه نقاب انتشارات جهان کتاب منتشر شده است.

در پشت جلد این کتاب درباره داستان آن می‌خوانیم:

«ژان لوکُر فیلمنامه‌نویس جوانی است که با قطار از فرانسه عازم آلمان شده است. او می‌خواهد درهامبورگ اقامت کند و با الهام گرفتن از فضای پس از جنگ آن شهر، فیلمنامه‌ای بنویسد. در قطار، آشنا شدن با یک دختر جوان و زیبای‌هامبورگی، به دلباختگی می‌انجامد. اما چیزی نمی‌گذرد که بر اثر یک بی‌احتیاطی، از قطار به بیرون پرت می‌شود. ژان که در این سانحه آسیب دیده است به خانه گرترود انتقال می‌یابد. با ورود به خانه گرترود و آشنایی با خواهر و عموی او، سرنوشت ژان ورق تازه‌ای می‌خورد. رویدادهای بعد می‌تواند دستمایه فیلمنامه‌ای هیجان‌انگیز شود، اما ...»

«اغما» نوشته فردریک دار با ترجمه عباس آگاهی در ۱۶۶ صفحه و قیمت ۱۲ هزار تومان توسط انتشارات جهان کتاب منتشر شده است.

«پرواز بدون او»

رمان «پرواز بدون او» از میشل بوسی نویسنده فرانسوی است که به عنوان هفتادمین اثر از مجموعه نقاب انتشارات جهان کتاب با ترجمه عباس آگاهی منتشر شده است.

پشت جلد کتاب درباره داستان آن نوشته شده است:

«ایرباس ۵۴۰۳ از استانبول عازم پاریس بود که دچار سانحه شد. در شب سرد ۲۳ دسامبر، هواپیما در دامنه کوه تریبل، در مرز بین فرانسه و سوئیس، درهم شکست. تمامی‌مسافران و خدمه هواپیما درجا کشته شدند. تنها کسی که به گونه‌ای معجزه‌آسا نجات یافت، نوزادی سه‌ماهه بود که هنگام برخورد هواپیما با کوه و پیش از آتش گرفتن آن، به بیرون پرتاب شد. سرنوشت این کودک و معمایی که ۱۸ سال  بی‌پاسخ می‌ماند داستانی شگفتی‌آور را رقم می‌زند...»

بر اساس معرفی در پشت جلد رمان، میشل بوسی متولّد ۱۹۶۵ و استاد رشته جغرافیا در دانشگاه روآن است و رمان پرواز بدون او ( ۲۰۱۲) جایزه «بهترین رمان پلیسی حوزه زبان فرانسه» و «خانه مطبوعات» را از آن خود کرده است.

رمان «پرواز بدون او» نوشته میشل بوسی با ترجمه عباس آگاهی در ۳۳۲ صفحه و قیمت ۲۵ هزار تومان توسط انتشارات جهان کتاب منتشر شده است.

«نجس‌ها»

همچنین رمان «نجس‌ها» از پی یر بوالو و توماس نارسژاک است که به عنوان هفتاد و یکمین کتاب از مجموعه نقاب انتشارات جهان کتاب توسط عباس آگاهی ترجمه شده است.

براساس آنچه که از مقدمه مترجم در پشت جلد کتاب منتشر شده است:

«در این اثر با دنیای مردان و زنانی آشنا می‌شویم که برای ادامه یک زندگی شرافتمندانه به دنبال کار می‌گردند. انسان‌هایی که گویی «هاله بداقبالی و نحوست» به دور سر دارند...

مردی سرد و گرم چشیده، بداقبالی‌های خود را با کمال صداقت و نکته‌سنجی، برای شخصّیتی قابل احترام، در نامه‌های متعدد شرح می‌دهد.

مخاطب کتاب، همزمان با جوانی آشنا می‌ شود از خانواده‌ای مرفه و اشرافی، که به دنبال مبارزات سیاسی و افراطی، دست به جنایت زده، محاکمه و زندانی شده و حالا پس از آزادی پیش از موعد، فکری جز انتقام گرفتن از  کسی که او را لو داده ندارد...»

رمان «نجس‌ها» نوشته پی یر بوالو و توماس نارسژاک با ترجمه عباس آگاهی در ۱۶۸ صفحه و قیمت ۱۲ هزار تومان توسط انتشارات جهان کتاب منتشر شده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز