کد خبر: 478683 A

مراسم یادبود آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی (پدر سیدعباس صالحی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، مراسم یادبود آیت‌الله صالحی از ساعت ۱۴ الی ۱۵ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه ۲۸ فروردین ماه در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار می‌شود.

آیت‌الله سیدمیرزا حسن صالحی از مدرسان شناخته شده‌ی حوزه علمیه مشهد و پدر شهید جاوید الاثر مهندس سیدعلی اصغر صالحی بود که بیش از نیم قرن در عرصه علم و اخلاق تدریس و شاگردان بسیاری تربیت کرد.

پیش از این رهبر انقلاب اسلامی با صدور پیام درگذشت این عالم و مدرس حوزه علمیه مشهد را تسلیت گفته بودند. در بخشی از پیام رهبر انقلاب اسلامی آمده است: «حق بزرگ آن مرحوم در حوزه علمیه مشهد که در زمانی دراز مسند تدریس متون متعددی از کتب درسی آن را در اختیار داشت هرگز نباید فراموش شود».

همچنین آیت‌الله مکارم شیرازی، آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله مظاهری، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعدادی از مدیران و مسئولان فرهنگی در پیام‌های جداگانه درگذشت آیت‌الله سید میرزا حسن صالحی را تسلیت گفته‌اند.

انتهای پیام/
سید عباس صالحی معاون فرهنگی وزیر ارشاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر