خبرگزاری کار ایران

ایندوی وایر نوشت: آقای ترامپ فیلم‌های ایرانی را تماشا کن

asdasd
کد خبر : ۴۵۸۷۵۷

نشریه ایندی وایر با انتشار متنی تند علیه ترامپ به او پیشنهاد داد تا برای شناخت ایران چند فیلم ایرانی تماشا کند

 به گزارش خبرنگار ایلنا، جمشید اکرمی؛ استاد رشته سینما در امریکا؛ به دعوت نشربه معتبرایندی وایر؛ نامه تندی خطاب به دونالد ترامپ در واکنش به فرمان او برای منع ورود شهروندان مسلمان هفت کشور به امریکا نوشته و او را برای شناخت بهتر ایرانیان تشویق به تماشای چند فیلم ایرانی کرده است.

در این نامه که با تصویر نگاه پرمعنی بازیگر فیلم بادکنک سفید به ترامپ منتشر شده، آمده است: در همان شبی که مسافران مسلمان در فرودگاه‌های امریکا بازداشت می‌شدند؛ ترامپ سرگرم تماشای اولین فیلم‌اش در سینمای کأخ سفید _فیلم انیمیشن در جستجوی دوری درباره اسارت یک ماهی مهاجر در امریکا_ بوده. در همان زمان نمایش فیلم فروشنده هم در امریکا شروع شده و استقبال گرم مردم و منتقدین را برانگیخته است.

اکرمی در نامه‌اش به ترامپ خاطرنشان کرده که شاید اگر او فروشنده را دیده بود، فرمان منع ورود مسافران مسلمان را صادر نمی‌کرد چراکه این فیلم و فیلم‌های ایرانی مشابه آن، تصویرهایی واقعی از ایران و ایرانیان ارئه می‌کنند که از دید فیلمسازان ایرانی ترسیم شده‌اند. این تصاویر جلوه‌هایی از انسانیت ایرانی‌ها را در خود دارد که کاملاً مغایر تصورات نادرستی است که ترامپ و اطرافیانش از آنها دارند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز