کد خبر: 449977 A

به پاس بیش از سه دهه فعالیت «غلامرضا موسوی» تهیه‌کننده سینمای ایران، بزرگداشت این سینماگر در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برگزار خواهد شد.

 به گزارش ایلنا، در افتتاحیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، بزرگداشت فرهاد توحیدی (فیلمنامه‌نویس)، تورج منصوری (مدیر فیلمبرداری)، محمد کاسبی (بازیگر) و غلامرضا موسوی (تهیه‌کننده) برگزار خواهد شد.

غلامرضا موسوی متولد 1330 تربت‌جام و از تهیه‌کنندگان و کارشناسان اقتصادی مجرب سینمای ایران است. او دانش‌آموخته دانشکده اقتصاد با مدرک کارشناسی ارشد است. موسوی فعالیت هنری را از نوجوانی در تئاتر خراسان آغاز کرد و در ادامه به روزنامه‌نگاری روی آورد. غلامرضا موسوی از اوائل انقلاب با تعدادی از هنرمندان اهل خراسان و با شیوه تعاونی کار تهیه‌کنندگی را آغاز کرد و وارد عرصه تهیه‌کنندگی در سینما شد. او در دهه 60 و 70 فعالیت توام روزنامه‌نگاری و سینما را ادامه داد و به عنوان یکی از موسسان اتحادیه تهیه‌کنندگان، فعالیت صنفی در این حوزه را ساماندهی کرد. آخرین مسئولیت صنفی غلامرضا موسوی، ریاست شورای‌عالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران است. او تهیه‌کنندگی «آفتاب‌نشین‌ها»، «جنگ نفت‌کش‌ها»، «قرمز»، «من مادر هستم»، «بغض» و ده‌ها فیلم دیگر و نیز سریال «تنهاترین سردار» را طی بیش از سه دهه فعالیت در کارنامه دارد.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه سال جاری برگزار می‌شود. اخبار، مطالب، عکس‌ها و ویدئوهای این جشنواره علاوه بر سایت، از روی کانال رسمی جشنواره فجر به آدرس http://telegram.me/fajrfilmfest35 قابل مشاهده است.

جشنواره فیلم فجر غلامرضا موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر