کد خبر: 449892 A

صالحی امیری در پیامی به جشنواره هنرهای تجسمی؛

سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر پیام داد.

به گزارش ایلنا، متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نهمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر بدین شرح است:

«حیات آدمی در طول تاریخ همواره بر مبنای ارتباط ­های او با جهان پیرامون و هم نوعانش بوده است. با روند تکاملی زندگی فردی و اجتماعی انسان ها، بر گستره و تنوع شکل و مفاهیم ارتباط نیز افزوده شده است. تا جایی که اکنون همزبانی، بدیهی‌ترین شکل ارتباط است. در این میان هنر به مثابه عالی‌ترین ساختار ارتباطی، گاه عرصه جلوه‌گری نمادها و استعاره‌هاست و گاه نمایش بی­واسطه معانی، مفاهیم و دغدغه‌هایی که هر یک از شهروندان در جهان معاصر به وسع خود از آن بهره‌مند می‌شوند و هنرمندان آن را وانمایی می‌­کنند.

پیداست که این ظرفیت ارزشمند آن­گاه که در پیوندی بی­‌واسطه با فرهنگ و تمدنی ممتاز قرار می­‌گیرد، نمایشی با شکوه از خلاقیت، زیبایی و رمز و رازهای دلنشین را به عرصه می‌آورد.

جشنواره بین‌الملی هنرهای تجسمی فجر با رویکرد جدید آن که بر ایده‌ها و آرمان‌ها تاکید داشته و از لایه‌های محدودکننده رشته‌ها و قالب اجتناب می‌کند، فرصت مغتنمی است تا هنر و هنرمند امروزین بی‌اعتنا به مرزهای جغرافیایی و پندارهای رایج، در قالبی متعالی پیشنهادهای ارزشمندی برای نسل بشر به ارمغان بیاورد؛ رویکردی که امید می­‌رود با استمرار آن، جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به کانون مترقی و اثربخش و برای جهانیان تبدیل شود.

تلاش بی‌شائبه و سختکوشانه دست اندرکاران این رویداد ارزشمند فرهنگی را ارج نهاده و توفیق عزیزان را از خدای متعال مسالت دارم.

 

سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی»

نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر