کد خبر: 438990 A

استقبال از طرح پاییزه کتاب؛

ایلنا: با پایان یافتن طرح «پاییزه کتاب» که در بازه زمانی ۲۴ آبان تا ۲۴ آذر ماه در ۶۲۴ کتابفروشی اجرا شد، ۶۵۹ هزار و ۱۹ نسخه کتاب از سوی بیش از ۲۰۹ هزار نفر خریداری شد.

به گزارش ایلنا، طرح پاییزه کتاب بعد از طرح‌های «کتابفروشی به وسعت ایران»، «عیدانه کتاب» و «تابستانه کتاب» چهارمین گام در راستای توجه وزارت ارشاد به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست. این طرح همزمان با بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ آبان‌ماه تا ۲۴ آذرماه در کتابفروشی‌های عضو این طرح اجرا شد.

طرح پاییزه کتاب که با تخفیف ۲۰ و ۲۵ درصدی کتاب در کتابفروشی‏‌های شهرهای سراسرکشور اجرا شد، رکورد بی‌نظیری را ظرف یک ماه ثبت کرده است. این طرح توانست بیش از ۶۵۹هزار نسخه کتاب را به فروش برساند. این در حالی است که در طرح تابستانه کتاب که از ۱۶ تیرماه تا ۱۵ مردادماه در کشور به اجرا رسید، ۵۴۶ هزار و ۹۸ نسخه کتاب فروخته شد. با این حساب طرح پاییزه کتاب، هم در رقم فروش و هم در نسخه‌های فروش رفته، رکورد طرح تابستانه کتاب را ارتقا بخشیده است.

در طرح «پاییزه کتاب» ۶۲۴ کتابفروشی فعال از سراسر کشور مشارکت داشتند، در حالی‌که این میزان در طرح «کتابفروشی به وسعت ایران» ۱۰۴ کتابفروشی فعال، در طرح «عیدانه کتاب» ۳۲۷ کتابفروشی فعال و در طرح «تابستانه کتاب» ۵۱۹ کتابفروشی فعال رسیده بود که این آمار‌ها استقبال و مشارکت بیشتر کتابفروشی‌ها را در طرح «پاییزه کتاب» نشان می‌دهد.

در طرح پاییزه کتاب، استان خراسان رضوی با ۵۹ کتابفروشی فعال و فروش ۱۱۵ هزار و ۷۶ جلد کتاب، استان تهران با ۱۱۸ کتابفروشی فعال و فروش ۹۶ هزار و ۱۷۸ جلد و استان خوزستان با ۱۹ کتابفروشی فعال و فروش ۹۶ هزار و ۱۵۸ جلد کتاب توانستند از بین ۳۱ استان مشارکت کننده در طرح، جزو پر فروش‌ترین استان‌ها بر اساس کتاب شناخته شوند.

همچنین، کتابفروشی‌های «رشد» اهواز با ۶۳۲۰۱ نسخه کتاب، فرازمند رشت «رشت» با ۴۳۳۱۶ نسخه کتاب، «شهر کتاب» مشهد با ۴۳۱۵۵ نسخه کتاب، «کتاب آبان» مشهد با ۳۱۴۵۱ نسخه کتاب، «کتاب رشد» اهواز با ۱۰۲۴۴ نسخه کتاب، «نمایشگاه کتاب کودک» تهران با ۷۹۷۳ نسخه کتاب، «نمایشگاه و فروشگاه کتاب محام» اهواز با ۶۶۲۲ نسخه کتاب، «کتاب شهر» کرمانشاه با ۶۲۷۵ نسخه کتاب، «شهر کتاب» ساری با ۵۴۴۰ نسخه کتاب و «پردیس کتاب» مشهد با ۵۰۶۲ نسخه کتاب به عنوان پرفروش‌ترین کتابفروشی‌های بر اساس کتاب در طرح «پاییزه کتاب» معرفی شدند.

همچنین کتاب‌های «من پیش از تو»، «پس از تو» و «یک بعلاوه یک» از انتشارات آموت به ترتیب با ۲۹۲۳، ۱۸۳۱ و ۱۷۸۷ جلد، «ملت عشق» از انتشارات ققنوس با ۱۳۸۰ جلد، «بیشعوری» از انتشارات تیسا با ۱۱۸۷ جلد، «جزء از کل» از انتشارات چشمه با ۸۹۰ جلد، «سادگی» از انتشارات افق با ۷۸۷جلد، «بهترین شکل ممکن» از انتشارات چشمه با ۷۵۶ جلد، «فروتنی» از انتشارات افق با ۶۶۳ جلد و «هنر شفاف اندیشیدن» از انتشارات چشمه با ۶۴۶ جلد، از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های طرح «پاییزه کتاب» هستند.

طرح «پاییزه کتاب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر