کد خبر: 427494 A

ایلنا: دو اثر «گلستانه» و «هم‌خانه»ی رضا دالوند - تصویرگر ایرانی کتاب‌های کودک و نوجوان - به مرحله‌ پایانی جشنواره بین‌المللی کتاب کودک جزیره نامی کره جنوبی راه یافت.

به گزارش ایلنا، «گلستانه‌»‌ مجموعه‌ای از حکایت‌های گلستان سعدی است که به‌زودی در انتشارات کانون منتشر می‌شود.

در عین حال، کتاب دیگر منتشرنشده این تصویرگر نیز با عنوان «هم‌خانه» در این مرحله انتخاب شده است.

جشنواره نامی یا نامبوک از سال ۲۰۰۵ در جزیره نامی که یکی از حامیان جایزه هانس کریستین اندرسن در کره جنوبی است، به‌صورت دو سالانه برگزار می‌شود.

«مین بیونگدو» کاشف و صاحب جزیره نامی، از حدود ۵۰ سال پیش حمایت خود از انجمن‌های هنری را آغاز کرد. او کمک‌های مالی خود را صرف حمایت از انجمن‌های موسیقی، برگزاری برنامه‌های هنری و کمک به نویسندگان کتاب‌های کودکان کرده است.

بر همین اساس، این مسابقه‌ی «دوسالانه» در دو مرحله انجام شده که در مرحله‌ی اول ثبت‌ نام از تصویرگران به‌صورت آنلاین صورت گرفته و پس از داوری فهرستی از سوی هیات داوران برای مرحله دوم ارایه می‌شود.

از بین تصویرگران انتخابی در مرحله‌ی اول این جشنواره که حدود ۴۲ درصد سهم آسیاست، نام ۱۱ تصویرگر ایرانی در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

راشین خیریه، مجید ذاکری، فرشته نجفی، امیر شعبان‌پور، رضادالوند، محمد بارنگی، ریحانه کاشانیان، نوشین صفاخو، مجید فخارزواره، فاطمه نخاعی و پگاه رخشان‌رکنی تصویرگران ایرانی برگزیده‌ی مرحله‌ اول این جشنواره‌ی بین‌المللی هستند.

جزیره نامی به‌عنوان یکی از حامیان فرهنگ به‌صورت عام و کتاب‌های کودک به‌صورت خاص در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار مسابقه‌ تصویرگری کتاب کودک نامبوک را برگزار کرد.

جوایزی نیز شامل جایزه اول مبلغ پنج‌هزار دلار آمریکا و دعوت به مراسم اهدای جوایز، دو جایزه طلایی جزیره دوهزار دلار آمریکا و دعوت به مراسم اهدای جوایز، پنج جایزه سبز جزیره و یک‌هزار دلار آمریکا و ۱۰ جایزه مخصوص به برگزیدگان اهدا می‌شود.

رضا دالوند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر