کد خبر: 427379 A

ایلنا: سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تصویب آیین‌نامه برای حضور نمایندگان ناشران خارجی در نمایشگاه کتاب تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا؛ چهارمین جلسه شواری سیاست‌گذاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با ریاست سیدعباس صالحی؛ معاون امور فرهنگی و اعضای شورا روز چهارشنبه(19 آبان ماه) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 همایون امیرزاده (سخنگوی شورای سیاست‌گذاری سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران) درباره مصوبات این جلسه گفت: در این جلسه گزارشی از وضعیت مکان نمایشگاه و اقدامات انجام شده و فعالیت‌های در حال انجام ارایه شد و مقرر شد به منظور هماهنگی بیشتر جلسه‌ای با مسئولان شهر آفتاب برگزار شود و مباحث در آن جلسه مورد بررسی قرار گیرد.

وی از سفر نمایندگان کشور میهمان به منظور بازدید از مکان نمایشگاه در هفته آینده خبر داد و گفت: نمایندگانی از کشور ایتالیا هفته آینده به ایران خواهند آمد و از مکان نمایشگاه بازدید می‌کنند. همچنین در جلسه‌ای مشترک به تشریح برنامه‌های خود خواهند پرداخت.

سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه درباره انتخاب شهر میهمان در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران گفت: سال گذشته در مصوبات شورای سیاست‌گذاری حضور شهر میهمان در نمایشگاه به تصویب رسید. امسال نیز قرار شد از یکی از شهرهای حوزه نوروز فرهنگی برای حضور در نمایشگاه دعوت به عمل آید. در این جلسه در خصوص انتخاب شهرهایی از شبه قاره و جاده ابریشم به دلیل وجود میراث مشترک فرهنگی بحث وتبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد پس از انجام بررسی‌های دقیق کارشناسی، شهر میهمان انتخاب شود.

امیرزاده درباره دیگر مصوبات چهارمین جلسه شواری سیاست‌گذاری گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد نمایندگان، فروشندگان و ناشران و عرضه‌کنندگان کتاب‌های ناشران خارجی برای حضور در نمایشگاه، پروانه فعالیت خود را از اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان و یا اتحادیه‌های همگن اخذ کنند.

چهارمین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران با حضور سیدعباس صالحی، علی‌اکبر اشعری، مهدی فیروزان، فریدون عموزاده خلیلی، محمدرضا توکل صدیقی، رضا امیرخانی، همایون امیرزاده، امیرمسعود شهرام نیا، محمد سلگی، محمد حمزه‌زاده، مهدی اسماعیلی‌راد و علی‌اصغر سید‌ آبادی برگزار شد.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر