کد خبر: 423956 A

ایلنا: از تیزر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به کارگردانی شهرام مکری رونمایی شد.

به گزارش ایلنا، شهرام مکری درخصوص ایده اولیه تیزر جشنواره سی وسوم گفت: امسال همه جشنواره‌های ایران و جهان متأثر از فوت عباس کیارستمی هستند و همه جشنواره‌های داخلی به نوعی به عباس کیارستمی پرداختند. همان‌طور که این تأثیر در جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز وجود دارد و پوس‌تر جشنواره سی و سوم هم بر همین اساس طراحی شده است. در جشنواره‌های جهانی نیز همه فستیوال‌ها چه در سال ۲۰۱۶ و چه ماه‌های نخست سال ۲۰۱۷ از این اتفاق تأثیر خواهند گرفت. به همین دلیل این ایده برای تیزر جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز مطرح شد.

کارگردان فیلم سینمایی «ماهی و گربه» ادامه داد: صحبت از کیارستمی کار سختی است، به همین خاطر ما از متریالی متعلق به فیلم‌های عباس کیارستمی استفاده کردیم. نگاه کلی ما نسبت به این فیلم برمبنای تصویری است که بر سنگ قبر عباس کیارستمی نقش بسته شده؛ تک درختی که نشانی از کیارستمی در سینما دارد.

کارگردان تیزر جشنواره فیلم کوتاه تهران در توضیح تصاویری که در این تیزر از فیلم‌های کیارستمی استفاده شده است، گفت: از صحنه‌های فیلم‌های «باد ما را خواهد برد» و «طعم گیلاس» استفاده کردیم و برخی صحنه‌ها را نیز بازسازی کردیم. همچنین با همکاری بهزاد دورانی از دوستان عباس کیارستمی برخی صحنه‌ها را بازسازی کردیم. تمام تلاش ما این بود که فضاسازی‌ها و کلیت تیزر در فضایی ساده و نزدیک به مجموع کار‌ها و دیالوگ‌های عباس کیارستمی و به دور از شعار و خودنمایی باشد. درواقع تیزر جشنواره سی و سوم فیلم کوتاه یادآوری‌ای از عباس کیارستمی است.

تیزر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به کارگردان شهرام مکری و با بازی بهزاد دورانی تولید شده است. از دیگر عوامل تولید این تیزر می‌توان به سینا کرمانی‌زاده؛ فیلمبردار، سعید قطبی؛ صداگذار و سیامک سلیمانی؛ گوینده نریش‌های تیزر اشاره کرد.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیری فرید فرخنده کیش برگزار می‌شود.

حجم ویدئو: 4.70M | زمان ویدئو: 00:01:10
جشنواره فیلم کوتاه شهرام مکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر