کد خبر: 423897 A

ایلنا: سروتونین یک ماده شیمیایی است که در بدن تولید می‌شود باعث می‌شود خلق و خوی انسان متعادل شود در حقیقت زیادی آن باعث سرخوشی و شیدایی و کمبود آن موجب استرس، دلهره و افسردگی می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ مهدی محسنی با اشاره به برگزاری نمایشگاه سروتونین اظهارکرد: مجموعه‌ای که در اینجا ارائه شده شامل ۸۶ پرتره از دوستانم است که گرچه معمولا همه آن‌ها با فلسفه، ادبیات و هنر ارتباط داشتند و در زمینه‌های کاری خود بسیار جدی و موفق هستند اما گاهی اوقات در این مسیر برای آن‌ها اتفاقاتی افتاده است که آن‌ها را در این مسیر دچار افسردگی کرده است.

او ادامه داد: این هنرمندان با وجود ذوق و شوق و علاقه‌ بیمارگونه به هنر و ادبیات در کنار فعالیت‌هایشان بعد از مدتی با افسردگی مواجه شدند و دوره‌های افسردگی شدیدی داشتند این تغییر رفتار باعث شد که من این سوژه را انتخاب کنم و پرتره دوستانم را کشیدم و این پروسه را پیش بردم تا اینکه به یک پروژه تبدیل شد.

این هنرمند افزود: در حقیقت در این پرتره‌هایی که از این دوستان می‌کشیدم به تاثیر ماده سرتونین در بدن انسان توجه داشتم چراکه سرتونین یک ماده شیمیایی در بدن است که باعث می‌شود خلق و خوی انسان متعادل شده و زیادی آن باعث سرخوشی و شیدایی و کمبود آن موجب استرس، دلهره و افسردگی می‌شود.

محسنی با بیان اینکه تا پیش از این نمایشگاه به این مضمون توجه نداشته، گفت: این پرتره‌ها را دائما در شکل‌ها و فرم‌های مختلف تصویری امتحان می‌کردم و در آثارم نقوش مختلفی را به کار بردم در واقع مفاهیمی را که می‌خواستم در کارم استفاده کنم در من ته‌نشین شده و فکر می‌کنم حالت شیدایی و افسردگی و عدم تعادل در خلق‌وخو در من نیز ته‌نشین شده بود.

او خاطرنشان کرد: در خلق این آثار تکنیک‌های مختلف از نقاشی کودکان و خودآموخته گرفته سبک‌های مختلف هنری و استفاده از رنگ‌های شاد که پاپ‌ آرت‌ها استفاده کردم و همیشه سعی داشتم هر اثرم به تنهایی با مجموعه‌ای که در حال کار بودم هماهنگی داشته باشد و با وجود اینکه اشکال‌های مختلفی را در کار نشان می‌دادم برایم اهمیت داشت که این تصاویر در کنار هم نیز همگون باشند.

این هنرمند با بیان اینکه در برخی از پرتره‌ها تاکید خاصی بر بعضی از قسمت‌ها داشته اظهارکرد: در برخی از پرتره‌ها قصدداشتم تا قسمتی از چهره را نابود کنم و از بین ببرم تا بتوانم به تاثیر این ماده در چهره افراد بیشتر اشاره کنم یا تاکید بیشتری در برخی قسمت‌ها داشته باشم تا با این تاکید شوکی را به مخاطب القا کنم. از همین رو به حسی که آنچهره به من داده است توجه داشتم و البته قصد داشتم‌‌ همان چیزی را که از چهره دریافت می‌کنم نشان دهم.

نمایشگاه سرتونین از سی‌ام مهرماه تا نهم آبان ماه در گالری سبحان به آدرس؛ بزرگراه صدر، خروجی کامرانیه، خ عباسی، کوچه پیشتاز، بن‌بست بعثت پلاک ۴ در حال برگزاری است.

مهدی محسنی گالری سبحان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر