کد خبر: 415597 A

از سوی موسسه خانه کتاب؛

ایلنا: فراخوان ارسال آثار برای شرکت در پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه از سوی موسسه خانه کتاب منتشر شد.

به گزارش ایلنا، پانزدهمین جشنواره کتاب و رسانه را با هدف توجه بیشتر به کارکردهای رسانه در حوزه کتاب همزمان با هفته کتاب برگزار خواهد کرد. در این جشنواره با بهره‌گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و کتاب، آثار رسانه‌ای انتشار یافته در زمینه کتاب و نشر بررسی خواهد شد.

شمارگان کتاب و زمانی که صرف مطالعه می‌شود از جمله شاخص‌های توسعه انسانی، فرهنگی و اجتماعی هر جامعه محسوب می‌‌شود. بدیهی است در این میان، رسانه‌ها با ایفای نقش‌های اطلاع‌رسانی، تحلیلی و تبیینی خود در حوزه‌های مربوط به «کتاب و نشر» می‌‌توانند گامی موثر برای ارتقای کمیت و کیفیت این شاخص‌ها بردارند. به بیان دیگر انتظار می‌رود رسانه‌ها با انتشار حرفه‌ای و جذاب خبر، گفتگو، گزارش، یادداشت و نقد در زمینه‌های مرتبط با کتاب و نشر، از یک سو سبب جلب علاقه و توجه بیشتر مخاطبان خود به مطالعه شوند و از سوی دیگر با فراهم آوردن بستری برای طرح نقاط قوت و ضعف صنعت نشر کشور زمینه ساز رونق این صنعت گردند.

ارزیابی عملکرد رسانه‌ها در حوزه کتاب و نشر، معرفی آثار برتر رسانه‌ای در حوزه کتاب و نشر، ترویج و کمک به رشد کیفی و کمی آثار رسانه‌ای در حوزه کتاب و نشر، جلب توجه بیشتر اهالی کتاب و نشر به ضرورت برقراری رابطه با رسانه‌ها و ایجاد فضای نقد درون رسانه‌ای در زمینه کتاب و نشر به عنوان اهداف پانزدهمین  دوره جشنواره کتاب و رسانه بیان شده است.

بر اساس فراخوان اعلام شده، پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه در بخش‌ رسانه‌های نوشتاری (روزنامه‌ها، نشریات، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری) شامل خبر، گزارش، مقاله (یادداشت، سرمقاله، تفسیر و تحلیل و نقد) و گفت ‌وگو، و بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری (تلویزیون و رادیو) شامل گزارش (با حداکثر زمان 4 دقیقه)، گفت‌وگو (با حداکثر زمان 60 دقیقه) و برنامه‌های ترکیبی (با حداکثر زمان 90 دقیقه) برگزار می‌شود.

آثاری که در فاصله اول مهر 1394 تا پایان شهریور 1395 در رسانه‌های منتشر شده‌اند، می‌توانند به دبیرخانه جشنواره ارسال شوند. آثار ارسالی بایست در یکی از رسانه‌های دارای مجوز در تهران یا شهرستان  منتشر شده ‌باشد.

هر فرد می‌تواند حداکثر در دو رشته شرکت کند و در هر رشته، حداکثر سه اثر خود را ارسال کند.

در بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری، ارائه گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش که به امضای مدیر خبر یا مدیر پخش شبکه رسیده باشد، الزامی است.

متقاضیان شرکت در جشنواره تا پایان وقت اداری 25 مهر 1395 فرصت دارند در بخش رسانه‌های نوشتاری، هر اثر خود را در قالب سه نسخه pdf یا سه نسخه اسکن شده و در بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری، هر اثر خود را بر روی سه لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

دبیرخانه این جشنواره در تهران، خیابان انقلاب، خیابان برادران مظفر جنوبی، کوچه خواجه نصیر، سرای اهل قلم خانه کتاب، طبقه سوم واقع شده است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 66415254 تماس بگیرند.

مراسم پایانی پانزدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه و معرفی برگزیدگان همزمان با بیست و چهارمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان 1395 برگزار می‌شود.

پانزدهمین دوره جشنواره كتاب و رسانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر