کد خبر: 415555 A

ایلنا: نمایشگاه گروهی عکس"تن‌ها"، شامل مجموعه‌ای از عکس‌های سیاه و سفید حامد اخلاقی، محمد فلاح‌نیا و بهزاد رحمانی‌پور، جمعه 9 مهر در گالری جَم شیراز گشایش یافت.

به گزارش ایلنا، در این نمایشگاه بیانیه‌ای، 13 قطعه عکس در قطع بزرگ از این هنرمندان شیرازی به نمایش گذاشته شده و همگی آثار در بردارنده تمی محوری با عنوان "از تنهایی به تن‌ها پناه می‌بریم" هستند.

محمد فلاح‌نیا، یکی از عکاسان این نمایشگاه، ضمن اعلام این خبر درباره تم محوری "از تنهایی به تن‌ها پناه می‌بریم" خاطرنشان کرد: این جمله بازتاب نگاه هنرمندان این مجموعه به عکاسی به عنوان نوعی هنر و ابزار توأمان در زندگی معاصر است.

وی ادامه داد: هنرمند با ابزار دوربین از تنهایی‌های خودش به تن‌هایی پناه می‌برد که در جهان بیرون از خودش در خیابان‌های شهرش، حرکت و جوشش و زندگی را به پیش می‌برند.

فلاح‌نیا عکس‌های این مجموعه را زیرشاخه‌ای از پرتره‌های محیطی عنوان کرد و گفت: با آن‌که این عکس‌ها بعضا در پرسه زنی‌ها و خیابان گردی‌های شهری خلق شده‌اند اما الزاما در طبقه‌بندی مستند اجتماعی یا مستند خیابانی جای نمی‌گیرند. در واقع، این عکس‌ها دعوتی به شناخت دیگری و دعوت به زندگی و آشتی با دیگری است. دیگرانی که در پارک، مغازه مکانیکی، مسجد، بازار و هزاران مکان دیگر درانتظار لبخند هنرمند عکاس‌اند تا نوعی از ارتباط را با هنرمند آغاز کنند. ارتباطی که در پی آن شناخت را به دنبال می‌آورد و بخشی از تنهایی هنرمند و سوژه را به هم پیوند می‌دهد.

"حامد اخلاقی "متولد 1368 دانش آموخته کارشناسی ارشد زبان انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی است که دریافت جایزه عکس فیروزه، دوربین دات نت، تدریس عکاسی، عکاسی خبری و برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی را در کارنامه خود دارد.

"محمد فلاح‌نیا " متولد 1363، شاعر و مترجم، عضو فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی، دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه‌آزاد و کارشناسی‌ارشد برنامه‌ریزی شهری از دانشگاه تهران است. وی چاپ چندین کتاب ترجمه شعر، شعر معاصر و ادبیات کودک و همچنین شرکت در نمایشگاه‌های گروهی در داخل و خارج از کشور و تدریس عکاسی را در کارنامه خود دارد.

"بهزاد رحمانی‌پور" متولد 1369، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد کار درمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران است. وی که از عکاسان خلاق شیراز است سابقه سه سال عکاسی هنری را در کارنامه خود دارد.

قابل‌توجه است، این نمایشگاه تا تاریخ 14 مهر در گالری"جم" شیراز برپا است و علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به گالری یاد شده واقع در بلوار شهید آیت‌الله ربانی(جدید قرآن)، قبل از میدان ابوالکلام، بین کوچه 7 و 9، پلاک225 مراجعه کنند.

photo_2016-10-01_14-22-39

گالری جم شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر