کد خبر: 415363 A

یادداشتی از رضا مقیسه/

انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران طی بیش ازدو دهه فعالیت، علی‌رغم همه مشکلاتی که برای آن انجمن به‌وجود آمده، نه تنها توانسته وحدت و انسجام درونی خود را حفظ نماید، بلکه با اتخاذ استراتژی وحدت بخشی صنفی، نقش موثری برپایداری و انسجام اعضای خود داشته و دارد و کماکان بر تداوم این خط و مشی تاکید می‌نماید.

رضا مقیسه درباره انجمن صنفی روزنامه نگاران در شرف تاسیس استان تهران طی یادداشتی نوشت:

وجود دیدگاه‌های متفاوت در میان روزنامه نگاران موافق و منتقد انجمن صنفی روزنامه نگاران در شرف تاسیس استان تهران ، امری طبیعی و نشان دهنده سرزندگی و پویایی روزنامه  نگاران است. اما راهبرد اصلی انجمن صنفی پس ازتاسیس، باید با بهره‌گیری از این تمایزات در جهت ارتقاء و تحکیم وحدت و انسجام درونی در راستای افزایش کارآمدی و اثربخشی انجمن  به عنوان یکی از سرمایه‌های مهم صنفی دربین اعضای صنف باشد.  چون که تاسیس این انجمن حاصل تلاش‌ جمعی از روزنامه نگاران است که به امید بهبود شرایط اقتصادی و حقوقی اعضای صنف اقدام به تاسیس و تداوم فعالیت‌های آن نموده‌اند.

همانطورکه انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران طی بیش ازدو دهه فعالیت، علی‌رغم همه مشکلاتی که برای آن انجمن به‌وجود آمده، نه تنها توانسته وحدت و انسجام درونی خود را حفظ نماید، بلکه با اتخاذ استراتژی وحدت بخشی صنفی، نقش موثری برپایداری و انسجام اعضای خود داشته و دارد و کماکان بر تداوم این خط و مشی تاکید می‌نماید.

زیرا یکی از مطالبات اساسی ما، تقویت و ارتقاء جایگاه وانجمن صنفی روزنامه نگاران ایران واثربخشی فعالیت‌های صنفی درعرصه مختلف کشوراست که این امرجز با همبستگی و همکاری همه اعضای صنف به وقوع نخواهد پیوست.

طبیعی است که در این خصوص، اعضای محترم صنف ، نظرات و تحلیل‌های متفاوتی داشته واظهارنظر نمایند، اما با توجه به وضعیت کنونی، تلاش و فعالیت‌های بانیان و حامیان انجمن درشرف تاسیس برای اصلاح ساختارونقش‌های آن، از همه همراهان واعضای صنف انتظارمی‌رود به عنوان شخص و رکن و نهاد انجمن در شرف تاسیس تا تشکیل و برگزاری جلسه مجمع و تصمیم این مجمع در مورد چگونگی انتخاب هیات مدیره برتداوم وحدت بین تمامی روزنامه نگاران معتقد به گفتمان تعاملی وتلاش برای رسیدن به تحقق مشارکت حداکثری در مجمع موسسان تاکید بورزند.

انجمن صنفی روزنامه نگاران مقیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر