کد خبر: 413433 A

ایلنا: فیلم سینمایی ناهید به کارگردانی «آیدا پناهنده» در پنجمین دوره فستیوال «نارا» در ژاپن موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره و تندیس شیکای (گوزن) طلایی شد.

 به گزارش ایلنا، فستیوال بین‌المللی فیلم نارا، هر دو سال یکبار  در شهر «نارا»  پایتخت باستانی ژاپن قدیم، برگزار می‌شود. دبیر این فستیوال «نوامی کاواسه» فیلمساز زن برجسته ژاپنی است که جایزه بزرگ فستیوال فیلم کن 2008 را در کارنامه خود دارد.

 در پنجمین دوره‌ این  فستیوال که از هفدهم تا بیست و دوم سپتامبر برگزار شد؛ ازمیان هزار و هفتصد فیلمی که امسال به این جشنواره فرستاده شده بود، هشت فیلم از کشورهای آمریکا، سوییس، آلمان، چین، فیلیپین نروژ، ژاپن و ایران برای حضور در بخش مسابقه بین‌الملل پذیرفته شد.

فیلم سینمایی ناهید به کارگردانی آیدا پناهنده در دو سانس به نمایش درآمد و با استقبال خوب مخاطبان همراه شد و سرانجام در مراسم اختتامیه فستیوال، هیئت داوران جشنواره، بالاترین جایزه این جشنواره موسوم به شیکای (گوزن) طلایی را به «آیدا پناهنده» کارگردان فیلم سینمایی ناهید اهدا کردند.

جایزه نقدی این جشنواره، کمک مالی به فیلم بعدی فیلمساز است.

در هفته جاری در چهارمین فستیوال بین‌المللی فیلم دهوک که در اقلیم کردستان عراق برگزار شد؛ نیز تندیس برگ موی زرین بهترین فیلم اول جشنواره به فیلم سینمایی ناهید اهدا شد.

پخش بین‌المللی ناهید را شرکت نوری پیکچرز با مدیریت کتایون شهابی به عهده دارد. این فیلم محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با تهیه‌کنندگی بیژن امکانیان است.

آیدا پناهنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر