کد خبر: 413348 A

ایلنا: «جشن موسیقی و اندیشه» یکشنبه ۴ مهر، با بزرگداشت شاهین فرهت، موسیقی‌دان و استاد پیشکسوت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، «جشن موسیقی و اندیشه» یکشنبه ۴ مهر، با بزرگداشت شاهین فرهت، موسیقی‌دان و استاد پیشکسوت، همراه با تجلیل از هنرمندان ملی ایران، از ساعت ١٨:٣٠ در آمفی تئاتر فرهنگسرای اندیشه با حضور جمع بزرگی از هنرمندان، متفکران، نویسندگان و ... برگزار می‌شود.

در «جشن موسیقی و اندیشه» که پنجمین شب از شب‌های علوم انسانی به شمار می‌رود، همراه با بزرگداشت شاهین فرهت خالق سمفونی‌های دماوند، خیام، خلیج فارس، امام رضا(ع)، پیامبر اعظم(ص) و ... به پاس ۶۰ سال فعالیت هنری، از چهار هنرمند ملی ایران شامل اساتید: لوریس چکناواریان، علی‌اصغر بیانی، مجید کیانی و میرعلیرضا میرعلینقی که عمر خود را صرف پاسداشت موسیقی اصیل و فعالیت‌های علمی در این عرصه کرده‌اند، تجلیل خواهد شد.

غلامرضا اعوانی، سیدعبدالله انوار، محمدعلی بهمنی، کیوان ساکت، نادر مشایخی، هوشنگ جاوید، رضا مهدوی، حمیدرضا اردلان، شهین اعوانی، فریدون صدیقی، علیرضا ذاکری، مصطفی رحماندوست، مهدی محسنیان راد، سجاد نوروزی، هله پتگر، منوچهر آشتیانی، امیرمهیار تفرشی‌پور و سیدمجید کمالی در این مراسم حضور خواهند یافت.

وی افزود: علاوه بر پنج جایزه ویژه بزرگداشت استاد فرهت و پاسداشت هنرمندان ملی ایران، پنج تندیس و جایزه نیز به پنج موسیقی دان و پژوهشگر برجسته این عرصه اهدا خواهد شد و مجموعا در این جشن از ١٠ موسیقی‌دان و استاد تقدیر می‌شود. مجری این جشن امیرحسین مدرس است.

شب‌های علوم انسانی که از دهم خرداد ١٣٩٤ به همت مجله «عصر اندیشه» و با مشارکت «فرهنگسرای اندیشه» برگزار شده است، در طول ٤ برنامه خود میزبان اندیشمندان داخلی و خارجی بسیاری از جمله پرفسور پیردورتیگیه، کریم مجتهدی، سیدیحیی یثربی، پرفسور الکساندر دوگین، مهدی گلشنی، کیومرث منشی‌زاده، منوچهر آشتیانی، پرفسور کریستین یحیی بونو، عبدالحسین خسروپناه و... بوده است.

جشن موسیقی و اندیشه فردا ساعت ۱۸:۳۰ در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، پارک اندیشه، فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود و ورود برای همه علاقه‌مندان آزاد است.

2218993

فرهنگسرای اندیشه شب علوم انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر